גירוש שדים בסקייפ
200 דולר לשעת שיחת סקייפ. לארסון בפעולה | צילום: CNN

לפני מספר ימים, הופיע בתכנית הכתבות של מגיש CNN אנדרסון קופר, הכומר בוב לארסון, המספק שירות לביצוע גירושי שדים - דרך סקייפ. לארסון, המכנה את עצמו "מגרש שדים אמתי", טוען כי ביצע בחייו כ-20,000 גירושים, וכי לאחרונה החל לבצע את הטקסים הללו גם בשיחות וידאו ונחל הצלחה רבה. בכתבה הוא מצולם משוחח עם צעיר נורווגי שלטענתו מאכלס בגופו לפחות 4 שדים. הגירוש מתבצע על ידי הנפת צלבים וספרי הברית החדשה ואמירת תפילות ולחשים קדושים. על השירות הוא גובה למעלה מ-200 דולר לשעת שיחת וידאו.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק 

הצגת השירות הרגיזה מאוד כמה מגרשי שדים אחרים. הללו מיהרו ליצור קשר עם כל אמצעי תקשורת אפשרי ולהדגיש כי מדובר בתרמית וכי טקס גירוש שדים אינו ניתן לביצוע ללא נוכחות פיזית של המגרש בחדר אחד עם השד. לראיה הם הזכירו את המקרה שאירע בישראל ב-2010, כאשר הרב דוד בצרי ניסה לבצע הוצאת דיבוק באברך תושב ברזיל דרך סקייפ. הטקס הקבלי לא הצליח והאברך הוטס לישראל לביצוע הטקס באופן הרגיל.

"אם אדם אחוז דיבוק לגמרי, השד בתוכו לא ייתן לו לשבת לפני מסך המחשב לטקס גירוש השד. מרב הסיכויים הם שהוא יאלץ אותם להשליך את המחשב לצד השני של החדר", אמר הכומר אייזק קריימר, מנהל "הארגון הקתולי הבינלאומי למגרשי שדים", לאתר Vocativ. הוא הדגיש כי ביצוע גירוש דרך האינטרנט הוא "כמו ניסיון לבצע הטבלה לנצרות על מישהוא דרך הטלפון".

צפו בכתבה של CNN: 

 

>> 23 אנשים שניסו להשוויץ בפייסבוק וכשלו בענק

>> כך תמצא את הכפיל שלכם ברשת