בדיוק שנה אחרי שחשפה את הסמארטפונים הראשונים המיוצרים לכאורה על ידיה, צפויה גוגל לחשוף את היורשים שלהם. החברה שחררה היום (ה') סרטון טיזר, בו הכריזה על השקת סמארטפונים חדשים ב-4 באוקטובר - יום לפני התאריך שהודלף על ידי אוון בלאס.

בואו נעשה את זה קצר: הנה תרגום של השאלות שהאדם הלא-קיים מחפש בסרטון ומה שאנחנו חושבים שהן רומזות אליו:

"מה קרה לסוללת הטלפון שלי?" - לפיקסל 2 יהיו חיי סוללה טובים יותר.

"למה תמיד נגמר נפח האחסון על הטלפון שלי?" - פיקסל 2 יציע נפח אחסון בלתי מוגבל (או כמעט-בלתי-מוגבל) בענן של גוגל, כך שקבצים מהמכשיר שלכם יעלו את עצמם לענן וימחקו את עצמם מהמכשיר כאשר אין די נפח אחסון פנוי.

"למה הטלפון שלי מצלם כל כך הרבה תמונות מטושטשות?" - המצלמה בפיקסל 2 תפעל טוב יותר, כך שלא תצטרכו יותר לצלם כל דבר פעמיים-שלוש.

"למה הטלפון שלי לא מבין אותי?" - פיקסל 2, כמו כל אנדרואיד חדש שיוצא עכשיו ולא שייך לחברה שבמקרה מפתחת עוזרות דיגיטליות, יגיע עם גוגל אסיסטנט, שתנסה ללמוד אתכם (כאילו שגוגל לא יודע עליכם מספיק גם ככה) ולהתאים את הטלפון אליכם.

"למה הטלפון שלי לא מסוגל לעדכן את עצמו?" - מוזר שאתם שואלים את זה, גוגל. אולי זה בגלל שיצרנית מערכת ההפעלה שלו מתעקשת לאפשר לכל חברה שמשתמשת בתוכנה להחליט לבד אילו מכשירים לעדכן ומתי. בכל אופן, כמובן שפיקסל 2 יקבל עדכונים ישירות מגוגל, כך שתיהנו ראשונים מכל החידושים האחרונים באנדרואיד.

"למה הטלפון שלי כל כך איטי?" - כי הזיכרון שלו עמוס. פיקסל 2 יידע לנהל את זה טוב יותר, על ידי הקפאת אפליקציות מיותרות כמו שכל סמארטפון שיצא אי פעם הבטיח לעשות.

"למה הטלפון שלי כל כך חם?" - מנגנון קירור חדש אמור למנוע מפיקסל 2 להתחמם לכם ביד או בכיס.

"למה הטלפון שלי כל כך שביר?" - מה, גוגל, החלטתם לייצר סמארטפון שמגיע עם מגן מובנה?

"למה הטלפון שלי כל כך מעצבן?" - כי הוא מריץ אנדרואיד.

"למה הטלפון שלי כל כך שבור?" - כי הפלתם אותו. שוב. ושוב. אנחנו בטוחים שגם אם פיקסל 2 יהיה עשוי מאדמנטיום - הוא עדיין יהיה שבור אחרי נפילה וחצי.

"למה הטלפון שלי כל כך אכזרי?" - כי הוא גונב את כל המידע שלנו ומוסר אותו לגוגל ולמי שמפרסם דרכה. אלא אם החלטתם סוף סוף לתת לנו שליטה אמיתית על איזה מידע עלינו יימסר ולמי.

"למה הטלפון שלי כל כך לא אישי?" - עוד רפרנס לעוזרת האישית של גוגל שמנסה לנחש איזו אפליקציה אתם רוצים שתופיע במרכז המסך בכל פעם שאתם מפעילים את המכשיר (נגיד, פייסבוק על הבוקר, ווייז שעה אחר כך, אפליקציית משימות כשאתם מגיעים לעבודה וכן הלאה).

"למה הטלפון שלי כל כך טיפש?" - שוב, גוגל, את זו שיצרת את מערכת ההפעלה החכמה שלו. אם הוא טיפש זו רק אשמתך.

בנקודה הזו השאלות מסתיימות וגוגל מודיעה: "מצחיק שאתם שואלים", לפני שהיא מציגה את תאריך ההשקה והפניה לאתר שבו נשאלת השאלה "חושבים להחליף טלפונים?" ומוצע להזין מייל כדי להיות מעודכנים. נחשו מה - אתם לא צריכים להזין כתובת מייל. מספיק שתמשיכו לגלוש בנקסטר. אנחנו כבר נדאג לעדכן אתכם בכל מה שצריך.