הדפדפן הנפוץ בעולם, כרום של גוגל, עומד להפוך למאובטח יותר. השבוע הודיעה החברה כי שילבה בו תוכנת אנטי-וירוס.

בבלוג החברה נכתב כי הגרסה החדשה של כרום למחשבי ווינדוס, שתעודכן בימים הקרובים לכל המשתמשים, מכילה מנוע חדש לסריקה והסרה של תוכנות זדוניות, שנבנה על ידי חברת האבטחה ESET. מנהל הטכנולוגיות של ESET, יורה מולכו, הסביר כי המנוע, המתחבא מאחורי תכונה בדפדפן שנקראת Chrome Cleanup, "מטפל בתוכנות לא רצויות שעלולות להשפיע לרעה על חוויית המשתמשים באינטרנט".

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בקומסקיור, נציגת ESET בישראל, הסביר ל-NEXTER כי המנוע של החברה מופעל פעם בשבוע - באותה תדירות בה הופעל עד כה מנוע מקביל אך מתקדם פחות של גוגל - ומוודא שהדפדפן לא מושפע לרעה מתוכנות זדוניות.

גוגל הדגישה כי לא מדובר בתוכנת אנטי-וירוס מלאה, אלא רק במנוע לזיהוי והסרה של תוכנות זדוניות שמתקינות את עצמן על המחשב באופן שמנוגד לכללים שניסחה גוגל עצמה. החברה התעלמה לחלוטין מהשאלה האם זה בכלל תפקידו של הדפדפן לבדוק האם על המחשב יש תוכנות אחרות שפוגעות באבטחה שלו.

מלבד האנטי-וירוס החדש שנכפה על המשתמשים, מנתה החברה שני שינויים נוספים בגרסה החדשה של כרום: הממשק הנראה לעין של אותה תכונה שמאחוריה שולב המנוע של ESET נעשה פשוט יותר, כדי לא לסבך את המשתמשים. כמו כן, תיבות קופצות חדשות יוצגו לאחר התקנת תוספים שמשנים את הגדרות המשתמש (לדוגמה: מנוע החיפוש, דף הבית ולשוניות נעוצות) ללא אישור, ויאפשרו שחזור של ההגדרות הקודמות בלחיצת כפתור בודדת. שחזור כזה יכול להיעשות גם בלחיצה על הקישור הזה.

>> אנטי וירוס בחינם ובתשלום המומלצים של nexter