מחשב (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
בעיצומה של מלחמת הסייבר, עליכם להגן על עצמכם | צילום: אימג'בנק / Thinkstockפרשת התולעת הלוהטת Flame (להבה) שתקפה מחשבים באירן, בישראל ובמדינות נוספות באזור, שוב מזכירה לנו שעלינו להגן על המחשב שלנו ועל המידע שנמצא בו. כדי לעזור לכם במשימה אספנו 7 אנטי וירוסים מומלצים, הכי טובים ומוכרים היום, חלקם בחינם ואחרים בתשלום.

שלושת האנטי וירוסים המומלצים ביותר
 


     

 

 

אנטי וירוסים בחינם


Security Essentials של חברת מיקרוסופט. נכון, החברה קיבלה מאז ומתמיד לא מעט ביקורת על כישורי האבטחה של מערכת החלונות שלה, אך היא השתפרה פלאים בזמן האחרון.

 • יתרונות: חינמי, אינו מכביד על המחשב, פשוט מאוד לשימוש, מתעדכן אוטומטית, מבצע סריקה מלאה ומהירה למדי משום שהוא "מכיר" את מערכת הקבצים של חלונות.
 • חסרונות: לא מתמודד טוב עם רוגלה (spyware) ותוכנות זדוניות, שהן אינן וירוסים, מתעדכן לעיתים רחוקות יחסית לאנטי וירוסים אחרים. מיקרוסופט עדיין לא חברת אבטחת מידע.

AVG של חברת AVG הוא אחד מפתרונות האבטחה החינמיים הפופולריים והידועים ביותר היום. האנטי וירוס החינמי של AVG מככב בטבלאות הפתרונות החינמיים כבר מספר שנים ברציפות וזוכה למחמאות רבות אצל המשתמשים שלא מוכנים לשלם.

 • יתרונות: מתמודד מצויין עם רוגלה ותוכנות זדוניות וכולל אינטגרציה עם פתרונות נוספים מבית חברת AVG.
 • חסרונות: סריקת Rootkit ( תוכנה זדונית המאפשרת גישה מתמשכת ובעלת הרשאות למחשב) נפרדת מהסריקה הכוללת הרגילה ולא כל המשתמשים יסרקו בנפרד. לפעמים הוא עלול לפספס וירוסים ורוגלות בסריקות.

 

 

Avast! החינמי מספק פתרון אבטחה מקיף וללא כל תמורה. הסריקות הדינאמיות של האנטי וירוס מאפשרות לו להטיל הסגר על קבצים עד שהמשתמש מחליט מה לעשות איתם.

 • יתרונות: יכול לבצע סריקה מיוחדת יחד עם עליית המחשב על מנת לזהות תוכנות זדוניות עוד לפני שהן מספיקות לרוץ, ביצועים מצויינים ועידכונים שוטפים.
 • חסרונות: לא מזהה את כל סוגי הרוגלה ומתעדכן גם ממשתמשים אחרים ולא רק מהחברה עצמה ולכן ניתן להשפעה מצד משתמשים שעלולים לפגוע בכם.

Ad-Aware בגרסה העשירית קיבל Ad-ware ממשק משתמש חדש והאפשרויות שלו הופשטו, אך רמת האבטחה גבוהה מדי ומספר מצומצם של משתמשים מדווחים שהאנטי וירוס השבית לחלוטין את המחשב שלהם לאחר סריקה מלאה.

 • יתרונות: עיצוב מודרני וממשק משתמש פשוט, לא מכביד על המערכת בכלל, מציע הגנה טובה למדי מכל סוגי האיומים.
 • חסרונות: עדיין כולל באגים ויש משתמשים שדיווחו שהוא פגע להם במחשב ברמה כזו או אחרת. 

 

 

אנטי וירוס בתשלום

מחירי האנטי וירוסים לא כל כך גבוהים ותוכלו בקלות לרכוש חבילה שתגן לכם על כל המחשבים בבית תמורת כ-200 שקלים לשנה בלבד. אנחנו יודעים שישראלים לא נוהגים לשלם על תוכנות, אבל מצד שני, מדובר במידע האישי שלכם ופרטיותכם ברשת.

קספרסקי: נתחיל עם החבילה מבית חברת קספרסקיהרוסית שהיא מותג מוכר וידוע בעולם אבטחת המידע. האנטי וירוס של קספרסקי מתעדכן  לפעמים אפילו מספר פעמים ביום ואפילו אם הוא נתקל בקוד זדוני שהוא לא יודע להתמודד איתו רוב הסיכויים שצוות החברה כבר מצא פתרון ופרסם אותו ברשת.

 • יתרונות: מתעדכן במהירות, מציע הגנה די מושלמת מווירוסים, רוגלות ותוכנות זדוניות אחרות בחבילה אחת, אינו מכביד על המחשב, כמעט ולא מצריך התערבות מצד המשתמש לאחר ההתקנה הראשונית.
 • חסרונות: הוא לא בחינם.

לפני מספר שבועות החלה קספרסקי  להציע  מוצר חדש בשם Kaspersky One, חבילה שיכולה לספק הגנה עבור 3 או 5 מכשירים שונים. אלה יכולים להיות שלושה מחשבים, או מחשב, טאבלט וסמארטפון הכל תלוי בשימושים שלכם. החבילה מתאימה למחשבים אישיים, מחשבים מקינטוש, אנדרואיד, iOS, Windows Phone, סימביאן ובלקברי. מחיר החבילה הוא 179 שקלים עבור 3 מכשירים ו- 289 שקלים עבור 5 מכשירים.

McAfee Antivirus הוא פתרון אבטחה מבית חברת מקאפי הידועה. הוא מציעה חבילת אבטחה מצוינת נגד רוב סוגי האיומים ברשת וכן גם  Firewall (חומת אש) מובנה שלם. החבילה מציעה גם שירותים נוספים כמו סורק כתובות אינטרנט, הורדות ותעבורת רשת ועוד.

 • יתרונות: התקנה פשוטה ומהירה, ממשק נוח ומובן גם למשתמש הפשוט, חוסם חיבורים מסוכנים פוטנציאליים.
 • חסרונות: לא תמיד מצליח לטפל באיום שהוא מוצא, במיוחד במקרה של  rootkit, דורש הרבה התערבות מצד המשתמש.

המחיר: 49.99 דולר עבור רשיון למחשב אחד או 69.99 עבור רשיון לשלושה מחשבים. בישראל נמכרת רק גרסאת 2011 של האנטי וירוס החל מ-179 שקלים לרשיון בודד.

Norton Antivirus מגיע אלינו מחברת נורטון, ענקית האבטחה הבינלאומית. האנטי וירוס זכה בתואר בחירת העורך של מגזין המחשבים PCMag לשנת 2012, אבל אנחנו חולקים על בחירתם. נורטון הוא אנטי וירוס מצוין, מעודכן תמיד וכזה שיודע לטפל כמעט בכל איום, אבל הוא מכביד על המחשב ו"מתעלק" על משאבי המערכת שלו יותר מדי.

 • יתרונות: סריקה מהירה מאוד של קבצי המחשב, ממשק חדש והיי-טקי, זול יחסית לפתרונות אחרים בתשלום, מגיע עם חבילת כלי עזר גדולה.
 • חסרונות: הסריקות מכבידות מאוד על המחשב, תצטרכו להתעסק עם הרבה מסכים וסריקות ידניות, ההגנה מקישורים ואתרים זדוניים באינטרנט פחות טובה.

המחיר הרשמי עומד על 39 דולר, אך ניתן למצוא דילים שמוכרים את המוצר גם ב-20 דולר לרשיון בודד.

>> 11 דברים שאנחנו יודעים על וירוס המחשבים שתקף באיראן