אחת המסקנות ממחקר השוק של לנובו היא שאנשים צופים בטאבלט בטלוויזיה, ולא סתם צופים, אלא צופים בבינג' - כלומר: שעות ארוכות ברצף. המסקנות האלה הובילו את החברה לפתח את היוגה טאב 3 פרו, המיועד לצופי הטלוויזיה החדשים האלה.

יש בו רגלית בולטת, שמאפשרת להניח אותו על השולחן בשתי זוויות צפיה - שכיבה ועמידה, ומקרן פנימי שמציג את התוכן על הקיר. התנסינו בו בתערוכת IFA בברלין, שם הוא הוצג.

70 אינץ' מתוך הטאבלט

הרעיון של מקרן משולב טאבלט הוא לא חדש. ראינו את זה גם בדגם הקודם של החברה - היוגה טאב פרו 2. אלא שכמובן, הדגם החדש משודרג ועם מפרט מרשים יותר. ראשית, המקרן ב-yoga 2 היה בצד, ואילו כעת הוא בחזית המכשיר. כך שניתן להשכיב אותו על מיטה או שולחן, להפעיל אותו ולראות את התמונה ממול. זה שיפור חשוב. בטאבלט מותקן מראש השירות של נטפליקס - מה שנכון לעכשיו לא רלוונטי לקהל הישראלי, אך מדי כמה שבועות נשמעים דיווחים על כך שהחברה תיכנס גם לישראל.

בחדר ההקרנה ב-IFA, האיכות הייתה גבוהה מאוד יחסית למקרן זעיר, אבל בטח שלא מתקרבת למקרן גדול ייעודי. בלנובו אומרים שההקרנה יכולה להיגע עד לגודל של 70 אינץ' (הדגם הקודם הגיע ל-50 אינץ'). העניין הוא שזה צריך להיות בחדר חשוך לגמרי. בתערוכה, זלג קצת אור פנימה וזה הפריע מעט לתמונה.

בטאב 3 יש ארבעה רמקולים (לעומת שניים בדגם הקודם) והסאונד נשמע טוב - בהנחה שהסביבה שקטה ובהתחשב במגבלות של רמקולים זעירים שיש על טאבלט. כלומר: לחוויה קולנועית, היינו מחברים רמקולים חיצוניים, או אולי אפילו מעדיפים אוזניות - אם מדובר בסדרת טלוויזיה.

אין תמונה
10 אינצ' ביד, 70 אינצ' על הקיר. הטאבלט החדש של לנובו

גם כאן הידית מאפשרת להחזיק את המכשיר בצורה נוחה מאוד כאשר הטאבלט לגובה, אבל הבליטה הזאת היא פשרה למי שמחפש את הכי דק. המסך עצמו נראה טוב, אך טביעות האצבעות בולטות עליו. רזולוציה של 2,560X1,440, או Quad-HD, הופכת לשכיחה בסמארטפונים ובטאבלטים, שלאט לאט זונחים את ה-HD, והתמונה בטאב 3 די חדה, כך שגם צפייה ישירות במסך של הטאב, ולא בתמונה מהמקרן, עושה את העבודה.

ביי לטלוויזיה?

מהתנסות קצרה וראשונה עם הטאב 3, החוויה היא טובה. למי שחובב טלוויזיה ורוצה לקחת אותה איתו לכל מקום - זה בהחלט פתרון טוב, שנותן פייט לא רע לטאבלטים מתחרים. אך איכות ההקרנה עדיין לא מתקרבת (ולא מנסה להתקרב) למקרן אמיתי או למסך טלוויזיה רציני. חובבי בינג' וטלוויזיה קשים, שרואים סדרות מושקעות ויזואלית כנראה עדיין יעדיפו את החוויה השלמה של מסך גדול. סקירה מלאה נעלה בשבועות הקרובים, כשנבלה יותר זמן עם הטאב.

דגם ה-8 האינץ' בחיבור WiFi יציג מחיר תחרותי מאוד לקטגוריה שלו: 199 אירו באירופה, ודגם ה-10 אינץ' יעלה 299 אירו. דגמים בעלי קישוריות סלולרית (דור 4, LTE) מקפיצים את המחיר בעוד 50 אירו - עדיין זול מהנקסוס 9 למשל, שנמכר בערך ב-350 אירו. המכשירים יהיו זמינים בישראל כבר מנובמבר, והמחירים יהיו בהתאם לשערי האירו.

הכותב היה אורח של לנובו