בתערוכת IFA, שמתקיימת כעת בגרמניההבטיחה לנו סמסונג שעד 2020 כל מוצרי החשמל שלה יהיו מחוברים ל"אינטרנט של הדברים", כלומר לרשת. מה זה אומר? שתוכלו להפעיל את מכונת הכביסה מהאוטו (אם ידכם משגת BMW, בשלב זה), ושחיישן השינה יפעיל את מכונת הקפה כשתתעוררו והוא יהיה מוכן כשתגיעו למטבח. אם לא - תוכלו להכין אחד מהסמארטפון. אבל עדיף לעשות את זה ערב קודם, כי כשעייפים מאוד קשה להחליט בממשק של הסמארטפון כמה חזק, כמה חלב, איזה סוכר וכמה כוסות להכין.

אינטל הבטיחה לנו שבמחשבים שנקנה ממש בקרוב לא יהיו כבלים. כלומר, לא רק למסך, או רק למטען. פשוט לא יהיו כבלים. השולחן, שממילא מצא שם והמחשב כמעט תמיד עומד עליו, יהיה מחובר לחשמל, ויטעין כל מוצר שנניח עליו. המחשב יהיה מחובר למסך 4K אחד או יותר, ונוכל לקום עם הטאבלט\מחשב שלנו ולהמשיך לעבוד בעמדה אחרת.

LG מבטיחה לנו מסך שטוח מאוד באיכות מטורפת של 8K ובגודל של 98 אינץ'. כרגע זה רק קונספט - משהו מגניב שתלוי בתערוכה ומנגן סרטונים של פירות וירקות. טלוויזיות ה-4K, לעומת זאת, כבר מחכות בחנות הקרובה אליכם, והמחירים שלהן יורדים והופכים לנגישים. אך כמות רצינית של תוכן מתחילה להגיע רק בתקופה האחרונה. בינתיים באירופה. בעתיד אולי גם אצלנו.

סוני מבטיחה לנו מציאות מדומה. לא צריך להחזיק את הבקרים והשלטים. פשוט חובשים על הראש קסדה, כמו של אוקולוס ריפט, חברת הבת של פייסבוק - ומתחילים לשחק. מורפיאוס הוצגה לראשונה לפני שנה וחצי. היא שופרה ושוכללה, ובבמשחקי ההדגמה שלה ב-IFA הכל נראה מדהים. קוביות ומפלצות באנימציית מחשב מפחידות ממש כמו הדבר האמיתי, ולרגע חוששים שנקבל מכה בראש מהבניין הממוחשב.

מבטיחים לנו מדפסות תלת מימד. אחרי שהדפיסו כלי רכב, כלי נשק וכל דבר אחר שאנחנו יכולים לדמיין, הן מדפיסות אותנו - בהנחה שהצליחו לסרוק אתכם כמו שצריך. וגם אוכל. ב-IFA 2015 הדפיסו לנו עוגיה. אבל כמו אצל בתיה עוזיאל, הם הכינוה מראש. כי גם ב-2015, הדפסת תלת מימד עדיין לוקחת זמן רב - הרבה יותר ממה ששווה לחכות בשבילו לעוגייה בצורת כוכב, שקונדיטורים מנוסים היו מפסלים בשניות.

DJI מבטיחה רחפן לכל אחד. רחפנים הם מגניבים. הם מסוכנים. נראה שרק מי שמיומן יכול להטיס אותם. DJI מציגה את הפנטום סטנדרט, שיודע להתיישר קדימה אם סחררתם אותו, יודע לעקוב אחריכם, יודע לטוס ולצלם לבד מסלול שתכננתם על מפה, והכי חשוב - יודע לחזור הביתה אם רק קוראים לו. ואם יש לכם 800 דולר לדגם הכי בסיסי. לפני שמוסיפים סוללות.

כן, IFA מציירת עתיד מדהים. אפילו הווה מדהים. חלק מהסמארטפונים שאיתם לא נדבר, הטאבלטים שבהם נצפה בסדרות במקום בטלוויזיה הענקית והרבה מוצרים אחרים כבר בחנויות (תמורת אלפי שקלים). אבל יש תחושה גם שחלק גדול מהטכנולוגיה שראינו ב-IFA הוא עדיין חלום טכנולוגי, לפעמים קצת רחוק ולפעמים קצת יקר.