באירוע שנמשך יותר משעתיים, אפל הציגה אתמול את האייפד פרו, טאבלט בגודל 12.9 אינץ' שאליו אפשר לצרף עט סטיילוס ומקלדת, גירסה חדשה לאפל TV לראשונה מזה שלוש שנים, ושני אייפונים חדשים - אייפון 6s ואייפון 6s פלוס. NEXTER ליווה את ההשקה בשידור חי בהנחיית דרור גלוברמן ואביב סביון.

ההשקה של אפל
ההשקה של אפל

 

התכונות החדשות העיקריות של האייפונים הן מצלמה עם סרטון של שנייה וחצי שמלווה כל תמונה, ו"מגע בתלת מימד". כלומר: המכשיר מרגיש לא רק אם נגעתם, איפה נגעתם, בכמה אצבעות נגעתם וכמה זמן נגעתם, כפי שהיה עד כה, אלא גם מה עוצמת הלחיצה על המסך.

התכונה הזו הוצגה בשבוע שעבר על ידי וואווי במייט S, אך טכנית, אפל הקדימה את וואווי כאשר הציגה את חיישן עצמת הלחיצה בשעון שלה וכן במשטח המגע במקבוק 12. רוב המבקרים בעולם תמימי דעים וחושבים שהתלת מימד הוא שיפור נוח ומתבקש באייפונים.

פשוט מגניב

"כשמגלים (את חיישן הלחיצה החזקה), הכל מהיר יותר, ישיר יותר, והופך את האייפון מאוסף של אפליקציות למשהו מגובש", כך כתבו ב-Wired על האייפון החדש.

המצלמה, אומרים ב-Wired מדהימה, אך רק לפי תמונות ההדגמה שהיו עליה. הצילום החי (שנייה וחצי של וידאו לפני ואחרי צילום סטילס) כונה "מעניין", ובסך הכל אומרים באתר כי כמו בכל שדרוג שמוסיף s לשם - הרבה יותר עוצמה למכשיר, מעט שדרוגים בממשק.

באנגאדג'ט אומרים כי מדובר בתכונה "פנטסטית", וכי ההפעלה של המכשירים נהייתה מהירה יותר וכי לא נרצה להפסיק להשתמש בזה. גם הם מתלהבים מהצילום החי.

ההשקה של אפל
ההשקה של אפל

כתב מקוורלד מוצא יתרונות בצילום החי לצילום ילדים שזזים וגורמים לתמונות להראות מטושטשות, ואומר שזה פשוט מגניב. על המגע בתלת מימד הוא כותב שניסה את זה שוב ושוב ושוב.

כתב TheVerge אומר שהמצלמות טובות מאוד, ולמרות שיש מעט מגה-פיקסלים יחסית למתחרות (12 במצלמה האחורית, 5 בקדמית), התמונות יוצאות טוב למדי. הוא התלהב מהפלאש הקדמי שמבוסס על הדלקת המסך בלבן במקום הוספת מבזק ליד העדשה.

את השילוב בין לחיצה חזקה למצלמה, שמאפשר לצפות בווידאו החי, הוא כינה "אחד הדברים המגניבים".

בארס-טכניקה ההתלהבות יותר צוננת. באתר כותבים כי השינויים מבורכים, אך לא מפוצצים את המוח. לדבריהם האייפונים החדשים קצת יותר עבים וכבדים מקודמיהם, אז הם לא "כבדים", אבל מרגישים את המשקל, לפי האתר. על חיישן עוצמת הלחיצה הם כותבים שהוא קל לשימוש, אבל כנראה יהיה קשה ללמד את בעלי האייפונים הבאים.

במאשבל מעריכים כי החומר שממנו עשויים האייפונים החדשים - אלומיניום 7000 - יהפוך אותם לחזקים והם לא יתקפלו בכיס כפי שקרה עם מספר לא ברור של אייפונים בדגמים הקודמים. על עצמת הלחיצה הם כותבים "לא ברור כמה זה יוסיף לחוויה". מצד שני, כן מציינים שזה יוסיף ליעלות בשימוש במכשיר.

אייפד פרו

ב-The Verge אומרים שהמכשיר ענקי, אבל עדיין מאפשר להריץ אפליקציות רגילות של אייפד והמסך נראה מצוין. המקלדת, שנמכרת בנפרד, טובה לפי האתר. הסטיילוס מדויק מאוד והמסך מזהה את עוצמת הלחיצה ואת ההטיה של העט. "יכול להיות שזה יוכל להחליף לפטופ", אומרים באתר.

בטקראנץ' התלהבו מרזולוציית המסך הגבוהה (2,732x2,048 פיקסלים), והראו את הקלות שבה המקלדת החיצונית מתחברת, אם כי הקיפול שלה לא מושלם. המקלדת מינימלית, אבל לא שונה מהותית ממקלדות של מקבוקים.

ב-Wired אומרים כי האייפד פרו ענקי וקצת מגושם, אבל עדיין אפשר להחזיק אותו ביד אחת. באתר מחמיאים לעיצוב של האייפד החדש, שנראה כמו גירסה מתוחה של הדגמים הקודמים. המסך שלו, לפי Wired, לא הרבה יותר טוב מאייפדים קודמים, הוא כן נראה מצוין.

מתי בישראל?

האייפונים החדשים צפויים להגיע לישראל לקראת נובמבר, אם כי לא נמסר מידע באופן רשמי, והאייפדים כנראה יגיעו מספר שבועות לאחר מכן. המחירים בארה"ב נשארו דומים לדגמים הקודמים, כך שסביר להניח שהאייפונים החדשים יעלו בין 3,900 ל-4,500 שקלים.