הוספת טכנולוגיית ההטענה האלחוטית לאייפון היא בשורה משמחת לעולם הטכנולוגיה - אבל מצד שני, למי יש כוח להצטייד עכשיו במשטחי הטענה שיהיו מפוזרים על שולחנות בבית, במשרד ואצל הפסיכולוג, ובכל פעם שנרצה להטעין את המכשיר נהיה חייבים להניח אותו בדיוק עליהם, ועל הדרך להתחרות עם האנשים סביבנו על מעט המקום על המשטח הקטן?

בתזמון מושלם חשף השבוע סטארטאפ אמריקאי חדש שיטה חדשה להטענה אלחוטית שפותרת את בעיית משטחי ההטעה, ומסוגלת להפוך כל שולחן למשטח הטענה אלחוטי למכשירים רבים בו-זמנית.

Pi ("פיי") הוקם על ידי שני חוקרים מ-MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס). השניים, וצוות העובדים שגייסו, יצרו מכשיר שמבוסס על אותה טכנולוגיית הטענה אלחוטית שקיימת כבר במכשירים רבים - Qi. לכן, בניגוד לשיטות הטענה אלחוטיות אחרות שהוצגו בעבר - כמו החדר המטעין של דיסני ומנורות ההטענה של Wi-Charge הישראלית - "פיי" תומכת בכל המכשירים שכבר תומכים בהטענה אלחוטית (באופן מובנה או באמצעות מגינים עם רכיבי חומרה), ולא דורשת מכשירים עם רכיבים מסוג חדש.

המטען דמוי האהיל של החברה יושב על שולחן או כל משטח אחר (מדף, רצפה, שיש במטבח) ומכוון את השדה המגנטי של טכנולוגיית הטעינה צ'י לצדדים, כך שבמקום שהמכשיר יהיה חייב לעמוד על המטען, הוא יכול גם להיות מונח לצידו על השולחן. המטען מסוגל גם להטעין כמה טלפונים או טאבלטים בו-זמנית - עד 4 במהירות רגילה אם הם מונחים במרחק של עד 30 סנטימטר, ויותר מכך אם מוכנים להתפשר על מהירות הטענה נמוכה יותר.

המטען עדיין אינו זמין, אך החברה הבטיחה שתתחיל למכור אותו בקרוב במחיר של כ-200 דולר, כאשר מי שיזמין מראש דרך האתר יקבל הנחה של 50 דולר. החברה גם הדגישה שלא חייבים לקנות את המטען ישירות ממנה - היא מנהלת מו"מ עם יצרניות רמקולים חכמים ומכשירים אחרים, כדי שישלבו את הטכנולוגיה במכשירים שהן מוכרות.