בבוקר יום רביעי שעבר, שלושה טכנאים הגיעו לדירתנו כדי להתקין את הממיר החדש של סלקום. אחד חיבר, שני צפה, שלישי פיקח. ההתקנה עצמה לא מורכבת בכלל - למעשה, התכנון הוא שרוב הלקוחות יוכלו לבצע אותה בעצמם. אבל בסלקום מבינים שמערכת היחסים חייבת להתחיל ברגל ימין, ולכן הם משקיעים משאבים רבים בשירות. כן, כולל מספר טלפונים ממוקדנים שביקשו לוודא שהכל בסדר והאוכל טעים.

עד כה, טפו טפו, הכל באמת היה בסדר. גם כשהחלונות בבית החלו לרעוד בגלל הסופה או כשהאינטרנט קרטע (בכל זאת, הוט), השידור כמעט ולא נתקע. וזו באמת הדאגה הראשונה שלנו כצופים - אך גם של סלקום כספקית השירות. הרי גם אם התכנים אחלה והטלוויזיה מצוינת, אנחנו כצופים לא נגלה יותר מדי סבלנות אם "בית הקלפים" תתקע כל הזמן ברגע הכי מותח.

אין תמונה
מתוך האתר

 

מטבע הדברים, בסלקום מנסים להגן על עצמם, ולכן הם מוודאים שלמצטרפים יש חיבור של לפחות 10 מגה-ביט (וגם חיבור HDMI) לפני שהם בכלל מגיעים להתקנה. מעבר לזה, ראוי להזכיר שגם תכני ה-VOD של יס מועברים באמצעות הרשת, ובכל זאת הדבר לא מונע לקוחות מלעבור לחברה. אז למה בעצם שזה יהווה מכשול בפני לקוחות פוטנציאלים של סלקום TV?

קראו גם: האם חבילת הטלוויזיה של סלקום מתאימה לכם?

תופעה על-טבעית שבכל זאת אירעה בבית כשהאינטרנט קצת התנדנד: הטלוויזיה היתה יציבה יותר מהמחשבים האישיים. כלומר, תקלות באינטרנט האטו את הגלישה - אבל לא פגעו בשידור. זה אמנם קצת מעצבן, אבל לעצור באמצע צפיית בינג' אובססיבית זה מעצבן הרבה יותר.

בסדר, עובד - אבל מה יש לראות?

בגדול, השידור בסלקום TV נחלק לשלושה סוגים: ערוצי עידן פלוס (1, 2, 10, 23, 33 ו-99), אותם קולטים באמצעות אנטנה קטנה ואלגנטית; תכני VOD (סדרות, סרטים, תוכניות מדע וטבע ועוד); ותכנים אינטרנטיים (יוטיוב, מאקו TV ועוד). בנוסף, ניתן לצפות גם בתכנים מערוץ הספורט או להזרים תכנים הישר מהמחשב הביתי הודות לסטרימר המשולב בממיר. למי שלא ניחן בקליטת עידן פלוס איכותית, אל דאגה: סלקום תספק לכם אנטנה איכותית יותר ואפילו תתקין אותה על הגג, אם זה מה שצריך.

נכון לעכשיו, יש בשירות ה-VOD של סלקום 34 סדרות, בהן "דקסטר", "הסקס של מאסטרס", "כתום זה השחור החדש", "האישה הטובה", "טרנספרנט", "סקנדל" ועוד. בסך הכל, רשימה מכובדת של סדרות באיכות HD שמגיעות עם תרגום בעברית - מינוס הבדיחות של קידי קידודים. יש כמובן גם נפילות ("זרה", למשל, שמספר על אחות קרבית שנוסעת בזמן, וכן - זה רע כמו שזה נשמע), אבל בסך הכל, עבור מי שמשדרג מעידן פלוס, יש תמורה לאגרה החודשית בסך 99 שקל.

חסרון נוסף שצריך לציין לגבי הסדרות מתייחס לעובדה שלא כל העונות זמינות בצורה מלאה. למשל, מתוך "האישה הטובה" יש כרגע רק עונה אחת, ושתי עונות נוספות מתוכננות בהמשך, בעוד ביס אפשר כבר עכשיו לצפות בסדרה במלואה. גם סדרות חדשות שבועויות שרצות במקביל לחו"ל לא תמצאו כאן, סדרות של HBO או תוכן ישראלי מקורי.

בסלקום, כמובן, שואפים לעדכן את התכנים עד כמה שאפשר, והדבר תלוי בין היתר בהסכמים עליהם הם חותמים עם החברות בחו"ל. ברגע שניתן אישור לשדר סדרה בארץ, כשם שהוט או יס יקבלו את האישור - גם סלקום יכולים לקבלו. הכל שאלה של כסף וכדאיות.

אין תמונה
מוצארט בג'ונגל

אבל שלא תחשבו שסלקום מקופחים לגמרי: כבר עכשיו יש בשירות סדרות שלא קיימות כלל אצל המתחרות, כמו למשל "מוצארט בג'ונגל" (הסדרה המדוברת החדשה של אמזון), "תינוקה של רוזמרי", "אלפא האוס" ועוד. בנוסף, סדרות שקיימות בהוט ולא ביס - זמינות בסלקום ("קומיוניטי", "טרנספרט", "סדנה לעצבים"), וכך גם עם סדרות שיש ביס אבל לא בהוט ("בוס", "הרשימה השחורה").

גם קטגוריית הסרטים מספקת למדי: כרגע יש בשירות כמאה סרטים מז'אנרים שונים, וגם אם את רובם כבר ראינו בקולנוע, בטיסה, במחשב או ב-1990, ניכר שבסלקום עשו עבודת סינון ראויה. הרשימה מורכבת מקלאסיקות מודרניות כמו "לקום אתמול בבוקר" או "שמש נצחית בראש צלול", דרך סרטי פעולה (סדרת "זהות גנובה", סדרת "מהיר ועצבני"), קומדיות ("הולך חזק", "טד") ואם אתם ממש בעניין של איבר המין של מייקל פסבנדר, אז יש גם את "בושה".

בשורה התחתונה, מי שמצד אחד שומר על החוק ולא מוריד תכנים באופן פיראטי, ומצד שני נמאס לו לשלם את החשבוניות של הוט ויס - יהנה ממה שלסקום יש להציע: התוכן אמנם לא נרחב כמו בים הטורנטים הענק, אבל הוא מגיע מתורגם, באיכות HD וצפוי להתעדכן בתדירות גבוהה (חובת ההוכחה כמובן על סלקום). צודקות המתחרות שטוענות שמאגר ה-VOD שלהן עשיר יותר, אבל הוא גם עולה יותר מפי שניים.

טריקים שטיקים

+ אפשר לעצור תוכן באמצע הצפייה ולהמשיך מאותה נקודה באמצעות הטאבלט או אפילו הסמארטפון, באמצעות אפליקציה יעודית. עובד חלק, אחלה למי שאין לו טלוויזיה בחדר השינה והוא אגואיסט.

+ השלט הדו צדדי - מצד אחד חצים לזפזופ, כפתורי הקלטה וגישה מהירה ל-VOD, ומהצד האחורי יש מקלדת מלאה שאמורה לסייע בחיפוש תכנים ביוטיוב. למרות שהטכנאי הראה לי באיזו קלות אפשר למצוא תכנים ברשת, אם הייתי צריכה משהו מהאינטרנט פשוט השתמשתי בסמארטפון. מעבר לזה, אולי כבר התרגלתי מדי למסכי מגע, אבל המקלדת לא הכי נוחה או מזמינה לשימוש.

+ ניתן לחבר לממיר דיסק און קי ולצפות בתכנים שעליו, אמנם חיבור זה קיים ברוב הטלוויזיות החדשות, ובכל זאת - זה נוח ופשוט.