99 שקל - זו התשובה לשאלה החמה ביותר בשוק התקשורת בישראל. זה המחיר החודשי של שירות סלקום TV, המתחרה הראשון לדואופול הוט-יס, שהושק הבוקר. והמחיר הזה כולל הכל - ממיר אחד המקנה גישה לערוצי טלוויזיה חיים, תכני VOD ואף לשירות המוסיקה של סלקום.

סלקום TV (צילום: יאיר מור, NEXTER)
כל התוכן בלי לשלם אקסטרה. סלקום TV | צילום: יאיר מור, NEXTER

"אני חושב שכל עם ישראל חיכה שנים רבות לפתיחת התחרות בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית בישראל" - אמר שר התקשורת (לשעבר) גלעד ארדן באירוע ההשקה. "אזרחי ישראל משלמים מחיר יקר, יקר מדי, בהשוואה לכל מדינה אחרת בעולם, ועל עשרות ערוצים שהם כלל לא צופים בהם. דואופול בזק-הוט לא הותיר לצרכנים הרבה ברירות והיה צורך בהגדלת ההיצע". לדבריו, השירות של סלקום הוא הסנונית הראשונה בדרך להוזלה של סל שירותי התקשורת בישראל ב-20 עד 30 אחוז.

מה זה כולל?

שירות סלקום TV משלב ערוצי טלוויזיה חינמיים, הניתנים לצפייה בעזרת רכישה חד-פעמית של ממיר DVB-T, עם שירותי טלוויזיה לפי דרישה (VOD) המועברים באמצעות אינטרנט מהיר. מלבד ערוצי עידן+ הכוללים את הערוצים: 1, 2, 10, 23, 33 ו-99 - השירות כולל גם אפשרות לצפות לפי דרישה בסדרות וסרטים, כמו גם בתכני ספורט חיים ומוקלטים, רובם באיכות HD.

בין התכנים הזמינים בסלקום TV ניתן למנות סדרות בינלאומיות כמו "בית הקלפים", "טרנספרנט" ו"סיינפלד"; סדרות ישראליות כמו פולישוק, מועדון לילה והפרלמנט; סרטים בינלאומיים וישראלים מההווה ומהעבר; תכני ילדים; תכני ערוץ הספורט; ערוצים אינטרנטיים כמו יוטיוב, מאקו ו-One; ואת שירות המוסיקה "סלקום ווליום", המאפשר בין היתר האזנה לתחנות רדיו מקומיות, תוך מתן גישה לכל שיר שנוגן בשעה האחרונה באמצעות המאגר של "ווליום".

עוד ב-NEXTER:
שדרגתם למערכת ההפעלה של גוגל? קבלו 9 טיפים
לא רק אייפון: הסמארטפונים המצטיינים של 2014

כמו בשירותי טלוויזיה דומים הזמינים ברחבי העולם, ניתן להודיע ברשתות החברתיות במה אתם צופים, להקליט תוכניות לצפייה חוזרת, לצפות בפרקים עוקבים של סדרה ברצף ולהזמין תזכורות לתוכניות האהובות עליכם. כמו כן, ניתן לצפות בכל התכנים המוקלטים מאפליקציה הזמינה לסמארטפונים וטאבלטים מבוססי iOS של אפל ואנדרואיד של גוגל. עם זאת, האפליקציה למכשירים ניידים אינה כוללת גישה לשידורי הטלוויזיה הרגילים (עידן+) ואינה כוללת את שירות המוסיקה, המוצע כאפליקציה בתשלום חודשי נפרד.

סלקום TV ושלושה קווי סלולר ב-198 שקל

כאמור, מחיר השירות הוא 99 שקלים לחודש, והוא כולל את עלות הממיר, הגישה לכל התכנים מהטלוויזיה והגישה לתכני הווידאו המוקלטים מהסמארטפון. הוא אינו כולל את עלות החיבור הביתי לאינטרנט, עליו יש להמשיך לשלם לחברת תשתית (בזק או הוט) ולספקית אינטרנט (בזק בינלאומי, נטוויז'ן, 012 וכדומה). לשירות ניתן להצטרף כבר היום דרך האתר של סלקום, וממחר תוצע החבילה גם במרכזי השירות של החברה. יש לציין כי מי שמעוניין בכך יכול לרכוש את השירות ללא הממיר, כאפליקציה למכשיר נייד בלבד, ב-39 שקל לחודש.

בנוסף, מציעה סלקום גם חבילה משולבת של טלוויזיה וסלולר, במסגרתה יוכל הלקוח לקבל את שירות הטלוויזיה ושלושה קווי סלולר במחיר של 198 שקל לחודש. בחברה מציינים שהחבילה מוצעת במחיר אחיד ללקוחות חדשים וקיימים.

יו"ר קבוצת סלקום, עמי אראל, אמר באירוע כי השקת סלקום TV היא אחד משלושת הרגעים הגדולים בתולדות החברה. "מבחינת החברה, הכניסה לשוק הטלוויזיה משלימה את התהליך של הפיכה מחברת סלולר לחברת תקשורת: סלולר, אינטרנט, טלפון קווי וטלוויזיה". בנוסף, הוא ציין כי "השקענו קרוב ל-3 שנים בלימוד השוק, למדנו מה הלקוח רוצה ומה הוא לא רוצה, מה חשוב לו ומה מכריחים אותו לקחת, עבור מה הוא מוכן ולא מוכן לשלם - וכמה".

השר ארדן בירך את החברה והביע תקווה שבעקבותיה ייכנסו לתחום מתחרים נוספים. הראשון שצפוי לעשות זאת הוא רמי לוי, שישיק את שירותי הטלוויזיה שלו ככל הנראה בחודש הבא. אחריו צפוי להצטרף גם מיכאל גולן ובהמשך ייתכן שגם פרטנר.

אין תמונה
גם סדרות ב-VOD