זה לקח 11 חודשים ואישה אחת שקיבלה 10,000 דולר (שלא לדבר על שכר טרחה לעורכי דין ויח"צנים), אבל בסוף מיקרוסופט נכנעה ללחץ: החל מהשבוע, אפשר לא לעדכן מחשבים לווינדוס 10 בקלות ובלי להסתבך.

חלונות 10
השקת חלונות 10

"מאז שהצגנו חוויית שדרוג חדשה לווינדוס 10, קיבלנו תגובות שכמה מהלקוחות המוערכים שלנו שבעיניהם היא מבלבלת", אמר השבוע טרי מיירסון, סגן נשיא מיקרוסופט האחראי על פיתוח מערכת ההפעלה שלה, לבלוג הטכנולוגיה The Verge. "עבדנו קשה על יישום התגובות שלהם והשבוע נוציא חוויית שדרוג חדשה עם אפשרויות ברורות לשדרג עכשיו, לקבוע זמן אחר או לדחות את ההצעה החינמית" - כלומר אפשר לא לשדרג בכלל.

בחודשים האחרונים התלוננו משתמשים רבים שהחלון המציע למשתמשי חלונות 7 ו-8 לשדרג חינם ל-10 לא רק מעצבן, אלא אף מפרש לחיצה על ה-X האדום שמיועד פשוט לסגור אותו כאישור של המשתמש להתקנת העדכון.

לכן, עדכון ששוחרר השבוע (ככל הנראה היום לפנות בוקר, במסגרת Patch Tuesday, יום שלישי השני והרביעי בכל חודש המשמשים כזמן קבוע לשחרור עדכונים לתוכנות מיקרוסופט) למערכות ההפעלה הקודמות של החברה "יתקן" את חלון העדכון. מעתה, הוא יכלול את האפשרויות "שדרג עכשיו", "בחר זמן" ו"דחה הצעה חינמית". בנוסף, הבטיח מיירסון לאתר The Register כי "אם ה-X האדום ייבחר בתיבה החדשה, זה ידחה את התיבה ויזכיר למשתמש שוב בעוד כמה ימים".

כל זה טוב ויפה, אך חבל שזה קורה בדיוק חודש לפני שההצעה לשדרג מחשבים חינם פגה ממילא. השדרוג חינם הוצע למשך שנה משחרור חלונות 10, ב-29 ביולי 2015, והחל מ-30 ביולי 2016 יהיה מחירה מאות שקלים.