רוצים מערכת הפעלה חדשה למחשב חינם? מיקרוסופט לא שואלת אתכם - היא פשוט תיתן לכם את ווינדוס 10 אלא אם תמנעו ממנה לעשות זאת.

חלונות 10
אילוסטרציה

עדכון שהופץ למחשבי ווינדוס 7 ו-8.1 עוד בשנה שעברה מאפשר שדרוג לווינדוס 10 בלחיצה על אייקון שנמצא לצד שעון המערכת ודואג להזכיר למשתמש מדי פעם שהעדכון החינמי מחכה לו. עד כה מיקרוסופט הסתפקה בכך, אולם עם תחילתו של חודש מרץ שינתה מיקרוסופט את סיווג העדכון ל"מומלץ" (Recommended) במקום "אופציונלי". המשמעות היא שכעת הוא יותקן באופן אוטומטי בלי לשאול אתכם אם אתם מעוניינים בכך, אלא אם שיניתם את ההגדרות במנגנון העדכונים של המערכת.

כברירת מחדל, מנגנון העדכונים Windows Update מתקין עדכוני מערכת באופן אוטומטי. הדבר נוח לרובנו ומפחית את ההתעסקות באישור ידני לכל עדכון ועדכון שהחברה מוציאה. לעתים אנחנו כלל לא מודעים לכך שהמחשב עודכן בלילה.

עוד ב-TGspot:

העדכון לווינדוס 10 היה עד כה שונה, ושאל את המשתמש לפני ההתקנה. השינוי בסיווג שלו מביא לכך שהוא יירד ויותקן כמו עדכון אבטחה רגיל, והמשתמש ייודע על כך רק לאחר תחילת העדכון.

“כפי ששיתפנו בסוף חודש אוקטובר בבלוג של Windows, אנחנו מחויבים ללקוחות ווינדוס 7 ו-8.1 להפוך את השדרוג לווינדוס 10 לקל ופשוט. היום עידכנו את תהליך השדרוג ללקוחות, אשר דחו בעבר את השדרוג, כדי לקבוע ולתזמן את השדרוג למערכת”, אמר דובר החברה.

המטרה של מיקרוסופט היא להגדיל את כמות המחשבים המריצים את מערכת ההפעלה העדכנית שלה. הסיבה היא גם רצון להימנע ממצב בו משתמשים נמנעים מלעדכן וממשיכים לעבוד על מערכות ישנות שאינן מתעדכנות וגם רצון להביא כמה שיותר משתמשים לסביבה בה יכולה החברה לקדם שירותים עכשוויים אחרים שלה, כמו אופיס 365 וחנות האפליקציות.

איך מונעים מהמחשב להתעדכן?

מי שבכל זאת לא מעוניין לשדרג, צריך להיכנס ל-Control Panel ("לוח הבקרה") ולבחור ב-Windows Update.

ללחוץ על Change settings ("שינוי הגדרות").

ומתוך רשימת האפשרויות לבחור באפשרות השלישית - Check for updates but let me choose whether to download and install them.

 

עתה, בכל פעם ש-Windows מחפש עדכונים, הוא ינסה לסמן לכם ב-V את האפשרות Upgrade to Windows 10. הסירו את ה-V מהתיבה בכל פעם ובחרו להתקין עדכונים אחרים.

לכתבה המקורית ב-TGspot