אייפון 5 (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
אפל: "אנו עצובים מאוד לשמוע על התקרית המצערת הזו ומביעים את תנחומינו למשפחה" | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

צעירה סינית נהרגה ביום חמישי האחרון משימוש באייפון 5 שלה, כך מדווח הבוקר (ב'), העיתון South China Morning Post היוצא לאור בדרום המדינה. מא אליון, דיילת בת 23 ממחוז שינג'יאנג הצפוני, מתה לדברי משפחתה לאחר שהתחשמלה למוות כאשר ניסתה לענות לשיחה נכנסת בדגם הסמארטפון העדכני של אפל בעת שהיה מחובר לחשמל לצורך טעינה. המכשיר והמטען נמסרו למשטרה, שחוקרת עתה את נסיבות המוות המצערות.

המקרה, שדווח ע"י אחותה של המנוחה ברשת החברתית הסינית סינה ווייבו, המקבילה לטוויטר, שותפה והופצה במהירות, עד שהגיעה לתקשורת העולמית ולכדה את תשומת ליבה של אפל. דובר מטעם החברה אמר לעיתון הסיני: "אנו עצובים מאוד לשמוע על התקרית המצערת הזו ומביעים את תנחומינו למשפחה. נחקור לעומק ונשתף פעולה עם הרשויות בעניין".

בואו לפייסבוק של נקסטר

המקרה מצטרף לשורת דיווחים שנפוצו באחרונה בעניין הסכנות המיידיות שבשימוש בסמארטפונים. לפני כשבוע דווח על צעירה שוויצרית שמכנסיה עלו באש לאחר שסוללת מכשיר הגלקסי S3 שלה התפוצצה וגרמה לה לכוויות בדרגה שנייה ושלישית. זמן קצר אחר כך דווח על מכשיר נוסף מסוג זה שהתלקח באמצע הלילה בעודו מונח על שידת לילה לצורך טעינה. דיווח נוסף, שהגיע מסין בסוף השבוע, סיפר על אייפון 4 שהתפוצץ גם הוא בעוד בעליו ישן, והבעיר את מיטתו.

יש לציין כי בניגוד למקרים הקודמים, הפעם מדובר באסון שיכול היה להימנע אילו היתה הצעירה נוהגת לפי הוראות השימוש במכשיר, הכוללות סעיף המבקש להימנע משימוש בסמארטפון בזמן טעינה. פרופסור ג'וני סין קין-און מאוניברסיטת הונג-קונג למדעים וטכנולוגיה אמר לעיתון הסיני כי כל מכשיר חשמלי בעל סוללה מסוכן לשימוש בעת טעינת הסוללה שלו, בין אם מדובר בסמארטפון או במכונת גילוח.

>> בני ברק מציגים: לא תאמינו מה יקרה אם תמשיכו להשתמש באייפון