סמסונג גלקסי S3 התפוצץ בכיס של צעירה
"הסוללה שהייתה במכשיר לא סופקה או יוצרה על ידי סמסונג"

בשבועות האחרונים שמענו לא פעם על מקרים מצערים הקשורים להתלקחות סמארטפונים, החל מגלקסי S3 שהתפוצץ, גלקסי S4 שעלה באש, אייפון 5 שחישמל אישה למוות ורק אתמול (שבת) על גבר שנמצא בתרדמת אחרי שהתחשמל מאייפון 4.

עכשיו, נראה שחקירה של אחד מהמקרים מגיעה לסיומה. לפני קצת פחות משבועיים, הרשת געשה עקב דיווחים על מכשיר גלקסי S3 שהתפוצץ בכיסה של פאני שלאטר, תושבת שוויץ. הפציעה שנגרמה מהתנפחות ופיצוץ של סוללת המכשיר, גרמה לשלאטור בת ה-18 לכוויות קשות מדרגה שלישית בירך וברגל הימנית, ואף לאיבוד תחושה ברגלה. בנוסף, הפיצוץ חשף אותה לחומרים כימיים מסוכנים הנמצאים בסוללות הליתיום, סוללות הנמצאות במרבית מכשירי הסלולר הקיימים כיום.

סמסונג גלקסי S3 התפוצץ בכיס של צעירה
הצערה טוענת: היה כתוב סמסונג על הסוללה, ולכן היא לא יכלה לדעת שהיא לא מקורית

כצפוי, בעקבות התקרית סמסונג לקחה את המכשיר הפגוע לחקירה על מנת לגלות את נסיבות הפיצוץ, ודוברת סמסונג בשוויץ מסרה כי ברגע שיהיו תוצאות הן יפורסמו. ביום חמישי, פירסמו בסמסונג את תוצאות החקירה ולדבריהם, הסיבה לפיצוץ היא שהסוללה אשר הפעילה את המכשיר בעת הפיצוץ לא הייתה מקורית. "הסוללה שהייתה במכשיר לא סופקה או יוצרה על ידי סמסונג או על ידי חברה שמוסמכת על ידי סמסונג", כך אמר דובר סמסונג שוויץ לעיתון Le Matin.

כאשר הסוללה המפעילה את המכשיר אינה מקורית, כלומר אינה יוצרה על ידי החברה אשר יצרה את המכשיר, ישנה סכנה תמידית מכיוון שאין לדעת איך הסוללה ומה איכותה, וזה נכון גם למטען שאינו מקורי, ובמקרה זה, מאחר והסוללה שהייתה במכשיר לא הייתה מקורית, זה נראה לא סביר שהחברה הדרום קוריאנית תחליט לשלם כרגע סכום כלשהו לפיצוי.

AD_

הדבר שהופך את תוצאות הבדיקה למעניינות אף יותר ומהווה בעיה עבור סמסונג, הוא שניתן לראות בתמונות של המכשיר כי הסוללה היא לכאורה של סמסונג, אולם לטענת החברה היא מזויפת. "הופתעתי והייתי בהלם כאשר סמסונג אמרו לי את החדשות מכיוון שעל הסוללה היה את הלוגו של החברה", אמרה שלאטר אחרי שקיבלה את הבשורות. אם הסוללה אכן מזויפת, לסמסונג עלולה להיות בעיה גדולה עוד יותר מאחר שסוללות שכאלה ככל הנראה נמכרות בשווקים בעולם וגורמות להטעיית הלקוחות ולסיכון של המכשיר והמשתמש.

לכתבות נוספות באתר TGspot