אחרי מספר ניסיונות קאמבק שלא כל כך צלחו, והפסדים של 4.5 מיליארד דולר תוך חמש שנים: LG שוקלת לעזוב את שוק הסמארטפונים כבר השנה. לפי הדיווחים, מנכ"ל החברה קוון בונג-סאוק שלח אמש (רביעי) לעובדים מזכר פנימי בו הודיע על שינויים גדולים בענף הסלולר של החברה.

"מאחר שהתחרות בשוק המובייל העולמי נעשת קשוחה יותר, הגיע הזמן ש-LG תבצע חישובו קר ותקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורה", אמר בונג-סאוק במזכר הפנימי שפורסם בעיתון "קוריאה הראלד". "החברה בוחנת את כל האמצעים האפשריים, וביניהם מכירה, צמצום המאמצים בתחום או פרישה מענף הסמארטפונים".

בתגובה לפרסום אישרה LG לאתר הטכנולוגיה The Verge שהמזכר אותנטי, אך הדוברים מטעמה ציינו שההחלטה טרם התקבלה. "הנהלת LG Electronics מחויבת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר כדי לפתור את האתגרים העומדים בפני חטיבת הסמארטפונים שלה בשנת 2021. נכון להיום, שום דבר לא הוחלט". חודש לפני כן פורסמה באתר הקוריאני TheElec ידיעה דומה, שזכתה להכחשה גורפת מטעם החברה רק בשבוע שעבר.

מאמציה של LG, שכיכבה בעבר בשוק הסלולר עם מכשירים כמו G2 ו-G4 שסבל מתקלות קשות, התרכזו בשנה האחרונה בעיקר בגימיקים שנועדו להחזיר את הלקוחות שערקו לסמסונג ולשיאומי. כך השיקה החברה את ה-Velvet, אותו סקרנו ב-NEXTER, ואת ה-Wing עם המסך המסתובב אך עם החומרה המאכזבת. שניהם לא זכו לשבחי הביקורת או להצלחה נרחבת בשוק. רק בשבוע שעבר חשפה LG סמארטפון עם מסך נגלל בתערוכת CES, עם ההבטחה להשיק אותו עד סוף השנה האזרחית. האם זה יהיה אחד מהסמארטפונים האחרונים של המעצמה שנשחק כוחה? ימים יגידו.