את מסיבת העיתונאים להשקת ה-LG VELVET פתחו משווקי המכשיר בישראל בהצהרה: "לא נביא לצרכנים את המכשיר הכי טוב, אלא את המכשיר הכי יפה במחיר טוב". דוגריות די מרעננת בהשוואה לניפוחים שמדי פעם מתהדרים בהם המשווקים הישראלים.

LG רוצה לחזור לככב בטבלאות מכירות המכשירים, אחרי שנים רבות שבהן שלטה בשוק הסמארטפונים אך ירדה מהכס בעקבות מכשירים לא טובים שסבלו מתקלות טכניות. ה-VELVET הוא באמת מכשיר מעניין, עם כמה נקודות חוזקה משמעותיות – בעיקר בעיצוב שלו – אבל עם כמה פשרות בתחומים אחרים שקצת קשה לחיות איתן בשנת 2020.

העיצוב

אחד המכשירים הכי יפים שנתקלתי בהם. אולי המכשיר הנוח ביותר להחזקה ביד, עם שוליים דקים מאוד שיושבים טוב ביד, ומסך POLED מעולה בגודל 6.8 אינץ', בלי מגרעת מרגיזה אלא רק עם מקום לחיישן בקצהו העליון.

גולת הכותרת של העיצוב הוא צבע גב המכשיר, הנקרא "אשליית שקיעה". מדובר במעין צבע מראה מתכתי ורוד-צהוב-כחול שנותן תחושת פרימיום אמיתית למכשיר הזה. באריזת המכשיר מגיע גם כיסוי גב שקוף שמצליח גם להגן על המכשיר וגם לא להפריע לעיצוב המהמם שלו. אגב, העיצוב המצוין ממשיך גם למערכת של המכשיר: גרסת האנדרואיד של LG נראית ומתנהגת מצוין, והרקעים המונפשים ש-LG הוסיפה ממשיכים לשוות תחושה יוקרתית. 

LG VELVET (צילום: אור אליעז)
LG VELVET | צילום: אור אליעז

אי אפשר להתעלם גם משילוב חיבור 3.5 מ"מ לאוזניות, תוספת שהרבה יצרנים שכחו – וחבל. ב-VELVET תוכלו לחבר את האוזניות האהובות עליכם, גם אם הן לא אלחוטיות. 

החומרה

כאן העניינים מתחילים להסתבך. ב-LG בחרו להסתפק במעבד סנאפדרגון 845, ישן יחסית להיצע בשוק היום וגם בהשוואה למכשירים אחרים במחיר דומה. למעבד משודכים 6 ג"ב של זיכרון עבודה (RAM) ו-128 ג"ב של אחסון סטנדרטיים. ביחד הם מנפקים תוצאה טובה בסך הכל: המכשיר עובד לא רע וזורם גם במשחקים עתירי גרפיקה.

המצלמה

חובבי הצילום – זה כנראה לא הטלפון בשבילכם. מקדימה נמצאת מצלמת סלפי 16 מגה פיקסל, וצילומי הסלפי לא מרהיבים ופחות טובים ממכשירים דומים שבדקתי.

LG VELVET (צילום: אור אליעז)
צילומי הסלפי לא מרהיבים | צילום: אור אליעז

גם מאחורה התוצאות לא מבריקות, עם מצלמה בעלת שלושה חיישנים, כשהגדול מהם בן 48 מגה פיקסל; תמונות הסטילס סבירות ובתאורת לילה זה כבר נראה פחות טוב.

LG VELVET (צילום: אור אליעז)
אם המצלמה חשובה לכם, זה לא הסמארטפון עבורכם | צילום: אור אליעז

אבל הבעיה הרצינית היא הווידאו – למה במכשיר שיוצא ב-2020 ניתן לצלם רק ב-1080P? מכשירים זולים יותר כבר מציעים צילום ב-4K ומכשירים יקרים כבר ב-8K - וחבל שהסתפקו רק בזה.

השורה התחתונה

לא מעט עומד לזכותו של ה-VELVET – העיצוב והנוחות, חריץ האוזניות, המסך המצוין ונוחות הצפייה בווידאו. מהצד הפחות טוב ניתן למנות את המצלמות במכשיר ואת המעבד המיושן שייתכן ובשימוש חזק יותר יתחיל לקרטע.

לכל המכשיר הזה נלווה כעת תג מחיר של 2,300 שקלים ביבוא רשמי ועם שנתיים אחריות. זהו מחיר תחרותי מאוד, שמציב את ה-VELVET ברף המחירים הבינוני עם לא מעט מכשירים שעוקפים את החדש של LG בחומרה, אך נראים ומתנהגים הרבה פחות טוב.

אם הדבר החשוב לכם במכשיר הבא שלכם הוא העיצוב – אין ספק שה-VELVET היא קניה משתלמת שעומדת בתנאים. אבל אם אתם חיות צילום או גיימרים – סביר להניח שהייתי בוחר במכשיר שמחביא בתוכו חומרה קצת יותר טובה.

ציון: 7 מתוך 10