המועמד לנשיאות ארה"ב ברק אובמה ממשיך לצבור תומכים: אחד-עשר ימים לפני הבחירות מצהיר העיתון "ניו יורק טיימס" כי הוא תומך במועמד הדמוקרטי. העיתון, שתמך בעבר במועמדות של הילארי קלינטון, מתייצב מאחורי אובמה, מאשים את מקיין בפְילוג פוליטי ומכנה את הבחירה בפיילין לתפקיד סגנית הנשיא - "שיפוט רע". במאמר המערכת שלו קובע העיתון כי "אובמה הוכיח שהוא הבחירה הנכונה לנשיאות, עמד באתגר אחר אתגר, התבגר כמנהיג ומילא בתוכן את הבטחותיו המוקדמות לתקווה ולשינוי".

בינתיים בסקרים, ממשיך המועמד הדמוקרטי להוביל בבטחה. על פי סקר שערכה רשת CBS, מוביל אובמה בהפרש של 13%. גם הסקר היומי של סוכנות הידיעות רויטרס, בביצוע מכון הסקרים זוגבי, מצביע הבוקר על פער יציב של 10% לטובת אובמה.

אחד המפתחות לניצחון של אובמה, כך מעריכים פרשנים בארה"ב, הוא הקול היהודי, שבאופן מסורתי נוטה להצביע למועמד הרפובליקני המזוהה בדרך כלל יותר עם תמיכה בישראל. ובכן, נראה כי אובמה מצליח לגרום לשינוי כיוון גם בקרב היהודים. על פי סקר מכון גאלופ שפורסם הבוקר, 74 אחוזים מקרב היהודים בארצות הברית תומכים במועמד הדמוקרטי לנשיאות.

בזירת התחפושות, אובמה כבר רושם ניצחון של ממש: השנה ייערך "ליל כל הקדושים" – החג בו עוטים על עצמם ילדי אמריקה תחפושות - כמה ימים בלבד לפני הבחירות לנשיאות, מה שמבטיח תחפושות רבות בעלות גוון פוליטי. בחנות התחפושות המצליחה בניו-יורק, "התחפושות של ריקי", מדווחים כי התחפושות הנמכרות ביותר השנה הן בדמותם של המועמדים לנשיאות ארצות הברית, ברק אובמה וג'ון מקיין, וכן של המיועדת הרפובליקנית לסגנות הנשיאות, שרה פיילין, אבל "על כל ארבע תחפושות שנמכרות בדמותו של אובמה, נמכרת תחפושת אחת בלבד בדמותו של מקיין".