לשאלה האם אובמה טוב או רע ליהודים, התשובה אינה חד משמעית, בין השאר משום שיש ויכוח גם על מה זה בכלל, "נשיא טוב לישראל". בכל מקרה - שלושת המועמדים לראשות הממשלה מזדרזים לברך את הנשיא הנבחר של ארצות הברית. גם הנשיא שמעון פרס הביע את שביעות רצונו מעמיתו האמריקני, וציין כי בחירתו של אובמה "שמה קץ לגזענות בעולם".

חודשיים לאחר התקרית המביכה בה נשלף פתק של המועמד ברק אובמה מהכותל המערבי, אפשר לומר שזה לא הפריע לו לממש את המשאלה.

אי אפשר שלא להיסחף מניצחונו של אובמה, ותוך כדי זה לשאול את השאלה, האם זה טוב לישראל. למען האמת, לשאלה הזאת, אין תשובה אחת אפשרית.

השאלה את מי שואלים בישראל, וגם לא ברור מה יהיה הפער בין ההצהרות של אובמה, למציאות בשטח. אובמה הסביר לכל בני השיחה שלו בישראל, בנימוס ובלי לגמגם כי יש לו מנדט לשנות את המדיניות מול אירן ולפתוח בדיאלוג מול טהרן.

יחד עם זאת, אמר כי ארה"ב לא תסכים שאירן תחזיק בנשק גרעיני, וכי האופציה הצבאית לא יורדת מהשולחן. אז קיים חשש לפריצת הבידוד מול אירן, , כי מי אמר שמתקפה של ארה"ב באירן טובה לישראל.

מקיין נחשב בישראל להימור בטוח, בלי הפתעות מיוחדות. אבל היהודים בארה"ב כנראה בחרו באובמה. הוא מצדו ישתדל להוכיח שהוא בצד שלנו. מה אובמה באמת יעשה? צריך לחכות ולראות. את סימן השאלה על ברק אובמה, יחליף רק מבחן התוצאה