בדרך לבחירות בארצות הברית: הוועדה הרפובליקנית התכנסה הלילה (בין שלישי לרביעי), מעט יותר מחודשיים לפני שאזרחי ארה"ב יגשו לקלפיות. האישה הראשונה מלניה טראמפ נאמה בכינוס והביעה סימפתיה כלפי נפגעי המגפה העולמית. נאומו של מזכיר המדינה פומפאו, שהוקלט מראש בירושלים, ספג ביקורת בשל עירובו של נושא משרה בממשל באירוע פוליטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מלניה טראמפ אמרה בנאום בשידור ישיר מגן הוורדים בבית הלבן: "נראה כאילו רק אתמול היינו בוועידה הראשונה, כשבעלי קיבל את המועמדות הרפובליקנית לנשיאות והפך בהמשך לנשיא ה-45 של ארצות הברית. הממשל של בעלי לא יפסיק לפעול עד שיהיו חיסון ותרופה", הבטיחה. "הוא יעשה הכל כדי להילחם במגפה".

טראמפ הוסיפה: "אני רוצה להודות לכל צוותי הרפואה והעובדים החיוניים בתקופה הזו. אתם שמים את המדינה שלנו במקום הראשון ובעלי ואני אסירי תודה. מאז מרץ החיים של כולנו התהפכו לחלוטין", המשיכה. "הנגיף השפיע על כולנו. אני מביעה סימפתיה עמוקה לכל מי שאיבד אדם יקר, ותפילותיי עם מי שחולה או סובל. אני יודעת שרבים חרדים וחשים חסרי אונים. אני רוצה שתדעו שאתם לא לבד".

האישה הראשונה אמרה: "הממשל של בעלי לא יפסיק להילחם עד שיהיה תרופה או חיסון לכולם. דונלד לא ינוח עד שיעזור לכל מי שנפגע מהמגפה העולמית. למרות מה שנאמר בתקשורת, דונלד טראמפ לא מאבד את המיקוד שלו ואת העשייה. טראמפ הוא לא פוליטיקאי רגיל, הוא לא רק מדבר - הוא עושה ומביא תוצאות. העתיד של המדינה שלנו היה תמיד חשוב לו מאוד וזה משהו שתמיד הערצתי בו".

מלניה טראמפ הוסיפה ואמרה: "אני נרגשת מהצורה שבה האמריקנים פועלים בתקופות האלו. אנחנו נסתכל לאחור על תקופות כאלו, מעורר השראה לראות מה אנשי האומה שלנו יעשו אחד עבור השני".

מזכיר המדינה פומפאו נחת בישראל (צילום: שגרירות ארה"ב בישראל)
צילום: שגרירות ארה"ב בישראל

בוועידה שודר גם נאום של מזכיר המדינה, מייק פומפאו, שביקר במזרח התיכון בימים האחרונים. את נאומו לוועידה הוא הקליט במהלך ביקורו בירושלים - והנאום ספג ביקורת, שכן הנוהל הנהוג הוא שנושאי משרה בממשל לא נואמים באירועים פוליטיים.

פומפאו שיבח את פעולות הנשיא טראמפ במזרח התיכון, ואמר: "כשאירן איימה, הנשיא אישר את התקיפה שחיסלה את הטרוריסט האירני קאסם סולימאני שהיה אחראי לרצח ופגיעה במאות חיילים אמריקנים ואלפי נוצרים במזרח התיכון. בגלל נחישותו והתמדתו של הנשיא, מנהיג דאעש אבו באכר אל בגדדי מת והחיילים האמיצים שלנו בדרכם הביתה".

פומפאו הוסיף: "הנשיא פרש מהסכם הגרעין עם אירן ופגע באייתוללות, חיזבאללה וחמאס. הנשיא העביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, הבירה של העם היהודי, ותיווך בהסכם שלום היסטורי בין ישראל לאמירויות - שילדינו ילמדו עליו בספרי ההיסטוריה".