הנושא שאיתו נפתח הלילה (בין חמישי לשישי) העימות הנשיאותי בארצות הברית היה כמובן מגפת הקורונה העולמית. בשעה שארצות הברית קוטפת את המקום הראשון והמפוקפק כמעט בכל המדדים הנוגעים להתפרצות הנגיף, המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן טען כי הנשיא דונלד טראמפ נכשל – והנשיא השיב: "האמריקנים לא יכולים לכלוא את עצמם במרתף כמוך". צפו בקטע המלא

צפו בעימות האחרון והמלא במרוץ לנשיאות ארה"ב

טראמפ הבטיח בפתח העימות כי בקרוב יהיה חיסון לנגיף – בטווח של כמה שבועות, לטענתו. "לאמריקנים אין יכולת לכלוא את עצמם במרתף כמוך", הטיח טראמפ בביידן – וטען כי 99% מהצעירים החולים בקורונה מחלימים ממנה. "אפשר לחיות עם הקורונה", טען טראמפ. ביידן השיב: "מתים איתה".

כשהמועמד הדמוקרטי ביידן נשאל כיצד יתמודד עם הנגיף אמר כי יוודא שכולם חובשים מסכה כל הזמן. הוא טען כי אין ביכולתו של טראמפ להבטיח חיסון, וכי אין לו תוכנית לטיפול במגפה. "זה אותו הבחור שאמר לכם שזה ייגמר בפסחא", אמר ביידן על הבטחת טראמפ לחיסון בקרוב. "אין לו תוכנית ברורה". הוא גם התריע כי המדינה עומדת להגיע ל"חורף אפל".

"אני הייתי בבית החולים", אמר טראמפ. "החלמתי מהר מאוד - ועכשיו אומרים שאני חסין. אם זה לכל החיים או רק ל-4 חודשים, אף אחד לא יודע". טראמפ לא זלזל במגפה והדגיש שזהו מאבק עולמי שארה"ב שותפה לו. גם באירופה, אמר, רואים עלייה בתחלואה. הוא ציין את סגירת הגבולות ואת הצעדים שנקט נגד הנגיף לדבריו.

ביידן התייחס לאסטרטגיית היציאה מהמשבר ולפתיחת המשק: "אנחנו צריכים להיות מסוגלים לפתוח את המשק באחריות, שיהיו לנו כל המשאבים לעשות זאת בבטחה". טראמפ הגיב: "תראה מה קורה לעסקים בניו יורק, ניו יורק גוססת".

טראמפ התייחס לביקורת נגדו בעניין הטיפול במגפה ואמר: "אני לוקח אחריות מלאה. זו לא אשמתי שזה הגיע לכאן. זו גם לא אשמת ג'ו ביידן. זו אשמת סין". הוא הוסיף: "אנחנו לא נלך לעוצר. לא נעצור את הכלכלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות