דוחות חדשים שנחשפו ברשת CNN משקפים את מצב התחלואה הקשה בארה"ב, בעוד הנשיא טראמפ המשיך לשדר עסקים כרגיל והאיץ במדינות רבות לפתוח את העסקים ובתי הספר. על פי הדוח האחרון של כוח המשימה המיוחד לבלימת מגפת הקורונה של הבית הלבן - בלפחות 20 מדינות הוגדרו "אזורים אדומים" שבהם היו 100 נדבקים חדשים בנגיף על כל 100 איש באוכלוסייה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד חושפים הדוחות כי ב-28 מדינות לפחות היו מוגדרים "אזורים צהובים", שבהם נתוני התחלואה עמדו על בין 10 ל-100 מקרים חדשים על כל 100 אלף איש באוכלוסייה. רק 2 מדינות,  ורמונט ומיין - הוגדרו כ"ירוקות", כך צוין בדוח.

למרות הנתונים העגומים שדווחו באופן קבוע לנשיא, טראמפ הסביר לעם האמריקני כי המצב טוב. "אם אתם מסתכלים על כמה מהמדינות שבהן נרשמה עלייה, הן פועלות בצורה מאוד טובה. יש ירידה מהירה בתחלואה בפלורידה, אני רוצה לתת הרבה קרדיט למושלים על כך, יש גם ירידה גדולה באריזונה. הם עושים עבודה נהדרת".

מספרה בימי קורונה, ג'ורג'יה, ארה"ב (צילום: reuters)
מספרה בימי קורונה בג'ורג'יה, ארה"ב | צילום: reuters

הנשיא טראמפ צדק בכך שהייתה ירידה במקרי התחלואה בזוג המדינות הללו, אולם בדוח של כוח המשימה האמריקני הובהר בבירור כי הן עדיין מוגדרות מדינות אדומות והתפשטות הנגיף בהן עדיין גדולה ומשמעותית. ההמלצות בדוח לאותן מדינות היו להגביל התקהלויות עד 10 אנשים ולחייב בחוק עטיית מסכה. למרות זאת הצהיר הנשיא: "הרבה איזורים במצב נהדר, ברובם אין בקושי בעיה - אלה איזורים גדולים מאוד בארה"ב".

חבר הקונגרס הדמוקרטי ג'ים קלייבורן יצא נגד המדיניות של טראמפ: "במקום להיות ישר עם הציבור האמריקני וליצור תכנית לאומית לפתרון הבעיה - הנשיא ומקרוביו שמרו את הדוחות הללו חסויים, בזמן שבאופן פומבי הנשיא ואנשיו מגמדים את הסכנה שבפניה ניצבים מיליוני אנשים בארה"ב". 

מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס (צילום: AP)
צילום: AP
בבית הלבן הכחישו את הדברים: "במהלך התפשטות מגפה שעדיין נמשכת, בחרו כמה חברי קונגרס לפרסם דוח חלקי במטרה ברורה של עיוות ההישגים של הנשיא טראמפ בהגנה על בריאות הציבור האמריקני והצלת חייהם של מיליוני אמריקנים".