הערב הראשון של הוועידה הרפובליקנית בארה"ב התקיים הלילה (בין שני לשלישי) בשארלוט שבצפון קרוליינה במתכונת מצומצמת. הנשיא טראמפ הגיע לביקור לא מתוכנן, ובין הנואמים נמנו שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר ניקי היילי, ובנו הבכור של הנשיא דונלד טראמפ ג'וניור. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנשיא טראמפ השמיע שוב בוועידה את טענותיו על כך שהמפלגה הדמוקרטית תנסה לנצל את המעבר להצבעה במעטפות כדי "לגנוב" את הבחירות. "הדרך היחידה שלהם לנצח אותנו בבחירות היא לרמות", אמר טראמפ. "הם משתמשים בקורונה כדי להונות את אמריקה".

בנאום שנשאה בוועידה, תקפה היילי את המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן, ואמרה כי הוא "טוב לאירן ולדאעש, טוב לסין הקומוניסטית, ונציג של כל מי שרוצה שארה"ב תזנח את ערכיה". עוד טענה היילי: "בפעם הקודמת הבוס של ביידן היה אובמה, הפעם תהיה זו ננסי פלוסי (יושבת ראש בית הנבחרים), לצד ברני סנדרס וה'רביעייה'. חזונם לאמריקה הוא סוציאליזם, ואנחנו יודעים שסוציאליזם נכשל בכל מקום".

ניקי היילי בוועידה הרפובליקנית (צילום: רויטרס)
ניקי היילי בוועידה הרפובליקנית | צילום: רויטרס

"בהנהגתו של טראמפ עשינו את מה שברק אובמה וג'ו ביידן סירבו לעשות", המשיכה היילי. "הגנו על אמריקה, וניצבנו נגד אויבינו. אובמה וביידן אפשרו לצפון קוריאה לאיים על ארה"ב, הנשיא טראמפ ביטל את החולשה הזו. אובמה וביידן אפשרו לאירן להתחמק מרצח ושלחו להם מטוס מלא במזומנים, טראמפ עשה את הדבר הנכון וקרע את הסכם הגרעין".

בדבריה התייחסה היילי גם לסוגיית העברת השגרירות האמריקנית לירושלים: "אובמה וביידן הובילו את האו"ם להוקיע את חברתנו ובת בריתנו, ישראל. הנשיא טראמפ העביר את השגרירות שלנו לירושלים – וכשהאו"ם ניסה לגנות זאת, הייתי גאה להטיל את הווטו האמריקני".

דונלד טראמפ ג'וניור (צילום: רויטרס)
דונלד טראמפ ג'וניור בוועידה הרפובליקנית | צילום: רויטרס

בנו של טארמפ שיבח בנאומו את תפקודו של אביו במאבק בקורונה. "בפרוץ המגפה הנשיא פעל במהירות להפסקת הטיסות לסין, וג'ו ביידן וחבריו למפלגה הדמוקרטית כינו אותו גזען ושונא זרים", אמר. "הם שמו שיקולים פוליטיים לפני ביטחונו של העם האמריקני. למרבה המזל, עם התפשטות הנגיף, העביר הנשיא במהירות מכונות הנשמה לבתי החולים שנזקקו להן, סיפק ציוד מגן לעובדי הרפואה ורתם את המגזר הפרטי להתמודדות עם האתגר".