הגברת הראשונה של ארצות הברית, מלאניה טראמפ, הצטרפה גם היא לקבוצת מקורבי הנשיא טראמפ המייעצים לו להכיר בהפסד בבחירות, כך לפי דיווחים היום (ראשון) בתקשורת האמריקנית. מלאניה לא הביעה את דעתה על תוצאות הבחירות מאז פרסום התוצאות, אך לפי דיווחים ברשת ABC ו-CNN, היא השמיעה את דעתה באוזניו בפרטיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי מקור פנימי לרשת CNN האמריקנית, היא הציעה לנשיא טראמפ להביע את דעתה בנושא, ונענתה בחיוב. מוקדם יותר, אתמול, דווח בארצות הברית כי חתנו של הנשיא טראמפ ומי שנחשב ליועצו הקרוב, ג'ארד קושנר, פנה לנשיא והפציר בו גם כן להכיר בתוצאות הבחירות ולהכריז על ההפסד. עם זאת, נראה שהנשיא טראמפ לא קיבל את העצה והמשיך הבוקר לצייץ נגד הניצחון של ביידן בבחירות.

 

 

רבים מהסביבה הקרובה של הנשיא טראמפ מנסים לגרום לו להכיר בתוצאות. על פי הדיווחים בארצות הברית, טראמפ כועס ומתוסכל מהמצב. הבוקר הוא יצא שוב לשחק גולף, בזמן שביידן נסע לכנסייה המקומית בעיירת מגוריו בדאלוור ולבית הקברות בו קבורים בני משפחתו.

נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ורג' בוש הבן, התקשר לנשיא הנבחר ג'ו ביידן וברך אותו על ניצחונו בבחירות. בהודעה רשמית שפרסם, כתב בוש כי ביידן הוא "אדם חיובי שיאחד את ארצות הברית", והציע לעזור בכל מה שיוכל.

 

 

פרקליטו של טראמפ ומי שנחשב לאחד ממקורביו ויועציו של הנשיא, רודי ג'וליאני, חיזק את ההערכות לפיהן הנשיא לא מתכוון להודות בתבוסה בקרוב - לפחות עד שלא יתברר שהפער בינו לבין ביידן לא יהיה מספיק גדול: "בזמן שיש עוד 600 אלף קלפיות בסימן שאלה, אין בכוונתו להודות בהפסד".

כסף לא חסר (צילום: משרד החוץ, חדשות)
סביבתו של טראמפ מנסה להרגיע, ג'ארד ואיוונקה | צילום: משרד החוץ, חדשות

לטענת ג'וליאני, קלפיות "טופלו" במדינת המפתח פנסילבניה, המדינה שלמעשה הייתה זו שהכריעה את המרוץ והעניקה את הנשיאות לביידן - זאת מבלי להציג כל ראיה לכך. לדברי מקורות שונים בארה"ב, הנשיא טראמפ יודה לבסוף בהפסד - זאת לאחר שיחוש שהותש מהמאבק המשפטי ולאחר שיבין שאין לו כל נתיב שיכול להוביל לשינוי של התוצאות.