הבחירות לנשיאות ארצות הברית מסעירות את ידידתנו מעבר לים, אך גם בישראל מוצאים רבים עניין רב בתוצאות המסתמנות. השחקנית נועה תשבי, בעלת אזרחות אמריקנית, שוהה בימים אלה בלוס אנג'לס והבוקר היא שלשלה בעצמה פתק בקלפי. במקביל, בפאב בתל אביב עוקבים עשרות בני אדם אחר התוצאות על גבי מסך ענק.

הצטרפו למשדר המיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט: מי יהיה הנשיא הבא?

"הצבעתי היום בבוקר בפעם הראשונה. הצבעתי עבור מי שאני חושבת שיהיה טוב יותר לישראל", סיפרה תשבי מבלי לפרט. "המרוץ צמוד מאוד, אבל לא בקליפורניה שהולכת תמיד לדמוקרטים. המועמדים אפילו לא טרחו לקיים פה תעמולת בחירות".

וב"מייק'ס פלייס" הסמוך לשגרירות האמריקנית בתל אביב התכנסה חבורה של סטודנטיות אמריקניות לעקוב מהמזרח התיכון אחר התוצאות במגרש הביתי שלהן. "אני חושבת שאובמה עדיף עבורנו בגלל שאנחנו לא זקוקים לשום שינוי כרגע", אומרת אחת מהן. "לנשים ולמיעוטים מגיעות זכויות שוות והתחום החברתי חשוב לא פחות מהכלכלה", היא אומרת.

הבנות - סטודנטיות לתואר שני במדעי המדינה - חלוקות ביניהן בנוגע לשאלה מי המועמד הראוי לזכות, אך רובן מסכימות: רומני עדיף עבור ישראל. "רומני יהדק את היחסים בין שתי המדינות", אומרת אחת מהן. חברתה טוענת כי היחס של הנשיא האמריקני לישראל משחק תפקיד מכריע בהחלטתן באיזה מועמד לתמוך: "לדעתי אובמה עדיף בכל שאר התחומים, אבל בנושא היחס לישראל יש לו מקום להשתפר".