האמריקנים יצטרכו להתרגל עכשיו לא רק לנשיא לא שגרתי, אלא גם לגברת ראשונה חדשה - מלאניה טראמפ. זו תהיה הפעם הראשונה שתשב בבית הלבן אישה שלא נולדה בארצות הברית - מהגרת לשעבר מיוגוסלביה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קורות חייה לא ממש עניינו את האמריקנים - עד הבחירות. רובם לא מסוגלים למצוא על המפה את המולדת שלה, סלובניה. עכשו הם עושים שיעורי בית גם על הילדות שלה. הם מגלים כיצד צלם עיתונות גילה אותה ברחוב. היא עברה תחילה למילאנו ולפני עשרים שנה הגיעה לארצות הברית.

שנתיים לפני שפגשה את דונלד הטייקון - הצטלמה בעירום. "אני לא מתביישת בגוף שלי", השיבה בריאיון כשנשאלה בנושא. את טראמפ המבוגר ממנה ב-25 שנה היא פגשה בשבוע אופנה והבינה מיד - הוא יגיע רחוק והיא תהיה שם לצדו.

אחרי שש שנים של רומן הם התחתנו, ויש להם ילד בן 10, ברון. עשר השנים הללו היו נוחות מאוד למלניה."אנחנו מאוד עצמאיים", סיפרה. "אם אני אומרת שאני צריכה שעה לעצמי, למקלחת או למסאז' - הוא לא מתנגד". היא השקיעה את זמנה בטיפוח הבתים של טראמפ ובגידול הילד.

"תומכת בו בכל צעד"

ההחלטה של טראמפ להתמודד על הנשיאות הציבה בפני מלניה אתגר ענק. היא נאלצה לדבר לקהל בשפה שהיא לא שפת האם שלה. "אנחנו נהנים ואני תומכת בו בכל דבר שיחליט לעשות", אמרה.

לתמוך בטראמפ היה החלק הקל. הצרות התחילו עם הנאום הרשמי הראשון שלה, שחלקים ממנו התגלו כהעתק מוחלט של נאום של מישל אובמה. אחר כך צצו שוב תמונות העירום מלפני עשרים שנה, אבל הזוג טראמפ לא התרגש ותבע את העיתונים.

מלאניה טראמפ בצעירותה
מלאניה טראמפ בצעירותה | צילום:

מאוחר יותר התפרסמה הקלטת בה טראמפ התפאר ביחס המזלזל כלפי נשים. תחילה ניסתה מלאניה להגן עליו. "זה היה סוג של שיחות בנים", טענה. אבל אחר כך קצת נעלבה כשהבינה שכך דיבר בעלה על נשים חודשים ספורים אחרי החתונה - ודרשה התנצלות.

עכשיו, כמו כל גברת ראשונה, גם מלניה צריכה לקבוע סדר יום - כמו כל קודמותיה. האג'נדה שלה נגד בריונות נראית כרגע די תמוהה, וכמה אירוני, שדווקא היא, אשתו של טראמפ שביסס את כל הקמפיין שלו על בריונות רוצה להילחם. "זה לעולם לא בסדר שילדה או ילד בן 12 נתון ללעג, לבריונות או לתקיפה", הצהירה. "זה עוד יותר נורא כשזה קורה במגרש המשחקים".