פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה? (צילום: רויטרס, חדשות)
פוטין וטראמפ, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הקשר בין פוטין לנשיא הנבחר של ארה"ב נחשף? לאחר הכחשות רבות, אישר היום (חמישי) במפתיע בכיר רוסי כי הקרמלין היה "במגע" עם מטה הקמפיין של דונלד טראמפ עוד לפני הבחירות. דבריו של הבכיר, סגן שר החוץ הרוסי סרגיי ריבקוב, מגיעים לאחר שורת דיווחים על סיוע רוסי לטראמפ - וקלינטון אף האשימה את הקרמלין בפריצה למחשבי הקמפיין שלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ריבקוב אמר לעיתונאים כי משרד החוץ "היה בקשר" עם המטה של טראמפ - וימשיך לעשות זאת גם לאחר הבחירות. כאשר נשאל האם רוסיה תפעל להעצים את המגעים, השיב: "זה תלוי במצב ובסוגיות שרוסיה ניצבת בפניהן".

קודם לכן התייחס גם שר החוץ סרגיי לברוב לבחירתו של טראמפ והביע תקווה ליחסים משופרים עם ארצות הברית. במסיבת עיתונאים בברלין אמר: "אנחנו בהחלט מקווים שהיחסים, שנמצאים עכשיו בתקופה מאוד בעייתית, יהפכו לנורמליים שוב". לדבריו, שינוי המדיניות "פוגש את האינטרסים הרוסים ושל כל העולם".

דמיטרי מדבדב, ראש ממשלת רוסיה (צילום: חדשות 2)
הכחיש את הניסיון לעזור לטראמפ. מדבדב | צילום: חדשות 2

בסוף השבוע אמר ראש ממשלת רוסיה דימטירי מדבדב, בריאיון מיוחד ליונית לוי ששודר בחדשות סוף השבוע, כי הקרמלין אינו מתערב בנעשה בבחירות בארה"ב. "היחסים שלנו עם ארה"ב בשפל היסטורי", ציין ראש הממשלה הרוסי.

"אני חושב שבלתי אפשרי להשפיע על תוצאות הבחירות בארצות הברית", הצהיר מדבדב. הוא הוסיף כי "לפני כמה ימים אמר הנשיא פוטין - ואמר נכון - שארצות הברית היא לא רפובליקת בננות שאפשר ללחוץ עליה ולהכתיב מי יהיה נשיאה".

"יש ביני לבין גברת קלינטון היכרות מהתקופה בה כיהנה כשרת החוץ - הייתי אז נשיא, נפגשתי ושוחחתי איתה", המשיך ראש הממשלה הרוסי, "היא מקצוענית". על המועמד הרפובליקני לנשיאות אמר כי "אין לי היכרות עמו, אך אין ספק שהוא אדם מבריק".

בהתייחסו להדלפת המיילים של קלינטון, הכחיש מדבדב לחלוטין כל מעורבות רוסי בנושא. "אינני יודע מה מניע את האנשים שמפרסמים את החומרים האלה", הכריז, "היום זה יכול להיות פרסום אחד, מחר פרסום אחר. העולם הפך לשקוף כל כך, אף אחד לא יכול להסתתר. כל אחד שמשתמש באמצעי תקשורת אלקטרוניים צריך להבין את זה, זה הכל".