אלפי בני אדם הפגינו הלילה (רביעי) ברחובות מנהטן במחאה על נצחונו המפתיע של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות. המפגינים תקפו את הרטוריקה בה השתמש המועמד בקמפיין בו יצא בבוטות נגד מהגרים, מוסלמים וקבוצות מיעוטים נוספות בארצות הברית. משטרת ניו יורק עצרה 15 מפגינים בגין הפרת סדר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שחורים ולבנים התקבצו וצעקו: "לא הנשיא שלי!". המפגינים פילסו את דרכם דרך המכוניות במטרה להגיע ולהפגין מול ביתו של דונלד טראמפ, ב-"מגדל טראמפ", שם המשטרה נערכה ואפשרה את קיום ההפגנה.

הגשם והחושך לא הרתיעו את ההמונים שצעדו מרחק 40 בלוקים מה-"יוניון סקוור" לכיוון מגדל טראמפ וקראו "הוא לא הנשיא שלי", "חייהם של שחורים חשובים" וחלקם אף קראו "ברני!" כהבעת תמיכה במועמד הדמוקרטי ברני סנדרס.

מאות מפגינים בלוס אנג'לס (צילום: ברהנו טגניה)
מאות מפגינים בלוס אנג'לס | צילום: ברהנו טגניה

ג'וליה דאן, מורה מניו יורק שהשתתפה במחאה אמרה על טראמפ: "זה אדם שהוא הגילום האנושי של שנאה, והוא הולך להיות הנשיא הבא שלנו". "הדבר הטוב ביותר שיכולתי לעשות הוא לחבור לאנשים שמייצגים בעייני אהבה", הסבירה.

במקביל, בכיכר קולומבוס התארגנה הפגנה של הקבוצה נגד גזענות, שם קראו המפגינים "דונלד טראמפ לך מכאן! סקסיט! אנטי-גיי! גזען!" כשהם צועדים גם כן לכיוון מגדל טראמפ. חלק מהמפגינים חסמו רחובות והמשטרה פיזרה אותם בעזרת אמצעים לפיזור הפגנות.

ההפגנה הספונטנית התארגנה ברשתות החברתיות, מעל 10,000 בני אדם הביעו נכונות להגיע באירועים שנפתחו בפייסבוק. ממאות שהתקבצו ביוניון סקוור תוך זמן קצר הפכה המחאה לתהלוכה של רבבות. ההמון התקדם וצעק: "טראמפ אנס! טראמפ גזען! הוא לא הנשיא שלי!". למרות שחי כל חייו בניו יורק, דונלד טראמפ אינו נתפס כדמות אהודה בעיר, ובבחירות בניו יורק הפסיד כצפוי לקלינטון.

מנהטן, ניו יורק, הפגנה, טראמפ, בחירות ארה"ב
מול מגדל טראמפ, מנהטן | צילום:

ההפגנות לא נערכו רק בניו יורק. בשיקאגו כ-2000 בני אדם התאספו מול מלון טראמפ בעיר וקראו "לא טראמפ! לא KKK! לא לגזענות בארה"ב!", כבישים נחסמו בעיר על ידי המשטרה המקומית. מאות הפגינו גם בפילדלפיה, בוסטון, סיאטל, פורטלנד, אורגון, אוסטין, סאן פרנסיסקו, לוס אנג'לס ואוקלנד.

מוקדם יותר הלילה דווח על תקרית ירי סמוך להפגנה נגד טראמפ במרכז העיר סיאטל, בה נפצעו חמישה בני אדם, בהם אחד במצב אנוש. במשטרה המקומית מבהירים כי נכון לעכשיו לא נראה כי התקרית קשורה להפגנה נגד הנשיא הנבחר, וכי היא ככל הנראה נגרמה כתוצאה ממחלוקת אישית בין שני תושבי העיר.