מי שהביא את דונלד טראמפ לבית הלבן הם בעיקר גברים לבנים שמאסו בממסד, בשלטון אובמה-קלינטון. מדובר בגברים לבנים ממרכז ארצות הברית - הרבה מאוד מהם אנשי מעמד ביניים ופועלים. הערב (שישי) שודר באולפן שישי ריאיון עם שניים מהם, חברי המיליציה החמושה של ג'ורג'יה בדרום ארצות הברית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים, דניאל דבושר וקורי קרש, מתארים את עצמם כאנשי מיליציה: "לא מיליציה תוקפנית אלא הגנתית", מסביר דניאל. לדברי, "אילו קלינטון הייתה נבחרת היינו מכינים את עצמנו להגן על הזוכוית שלנו, אילו החליטה קלינטון לבטל את הזכויות שלנו". בריאיון הוא מתייצב מול המצלמה עם רצועה ורובה ובפנים גלויות.

"אין לי גישה למידע על מספר החברים הפעילים וזה גם חסוי, לא הייתי מגלה את מספרם כי אני לא מוסמך לזה", הוסיף. מדוע הם נערכים בצורה כה קרבית? "נניח למשל שמדינה זרה תנסה לפלוש לארה"ב, תתקוף אותנו - אנחנו נגן על הארץ שלנו, על המשפחה שלנו, על החברים שלנו".

דניאל התייחס גם למתיחות שנוצרה בעקבות הבחירות ולהפגנות הסוערות: "גם לנוכח מה שקורה בארה"ב מבחינת אי השקט החברתי בגלל מערכת הבחירות – אם המצב ייצא משליטה אנחנו בהחלט לא נצא לחפש צרות, אבל אם הצרות יגיעו אלינו נגן על עצמנו ועל הסובבים אותנו".

מול המצלמה, עם נשק (צילום: חדשות 2)
מול המצלמה, עם נשק | צילום: חדשות 2

קורי הוסיף: "כל אדם צריך להגן על עצמו. המיליציה מגינה על החירויות שלנו, אנחנו בני אדם בני חורין וקונים את הציוד שלנו בעצמנו. אנחנו לא מזיקים לאף אחד, אלא מגינים על החירות. לאנ תקוף איש, אנחנו רק מגינים על עצמנו ואנחנו רוצים לממש את הזכויות שלנו".

קורי התייחס גם לרצון להיאבק באסלאם הקיצוני: "האם יש עוד דת בעולם - בעצם זו לא ממש דת אלא כת – שאחד מעקרונותיה הוא להרוג את הכופרים והיא אף מקדמת את מימוש הרעיון הזה או עושה את מה שצריך כדי שזה יתממש? בישראל אתם מתמודדים עם המוסלמים הקיצוניים כל הזמן – הם רוצים להרוג אותנו ואנחנו צריכים לסלק אותם מהארץ שלנו".

"ולאנשים שרוצים להגר לארה"ב צריך להבהיר שאם הם דוגלים בעקרונות האלה אנחנו לא רוצים בהם", הוסיף. "אני לפחות לא רוצה בהם. אני בטוח שגם שאר האמריקנים לא רוצים בהם. אנחנו לא צריכים עוד פיגוע כמו במרתון בבוסטון או הפיגוע במועדון הלילה באורלנדו או ההרג בסאן ברנרדינו. לא זקוקים גם לפיגועי הבודדים, זה לא מועיל לאף אחד. אם נייבא את המציאות שלהם אלינו, היא תהפוך למציאות שלנו".

הקמפיין של טראמפ הוביל גם להתפרצות של קולות אנטישמיים, אך אנשי המיליציה ממהרים להתנער: "אתם האחים שלנו, היהדות והנצרות חיות בשלום עם זו עם זו. אצלנו אומרים שאם אתה נגד ישראל אתה לא תצליח בגלל אלוהים. אתם הישראלים חיים באזור חסר יציבות, מוקפים בגורמים עוינים. אתם אחיותינו ואחינו לנשק, אם תזקדקקו לנו אתם יודעים איפה אנחנו. לכבוד יהיה לנו להילחם שכם אל שכם עם היהודים והישראלים".