טראמפ, ארכיון (צילום: רויטרס)
"שיחה לבבית" | צילום: רויטרס

אדוני הנשיא: לראשונה מזה נבחר להיות הנשיא הבא של ארצות הברית מתראיין דונלד טראמפ הלילה (שישי) לכלי תקשורת אמריקנים. בריאיון ל"וול סטריט ג'ורנל" סיפר כי הוא שוקל לשמר סעיפים מה"אובמה קייר", תכנית הבריאות שהשמיץ במהלך הקמפיין "מתוך כבוד לאובמה", ואף התייחס לנושא הישראלי-פלסטיני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון לעיתון התייחס הנשיא הנבחר לסכסוך הישראלי-פלסטיני אותו כינה "המלחמה שלעולם אינה נגמרת", ואמר כי הוא מקווה שיהיה חלק ממציאת פתרון. "זו המטרה הסופית", אמר טראמפ. "כאיש עסקים שסוגר עסקאות, אשמח לעשות זאת. את העסקה שלא ניתנת לעשייה, לעשות זאת למען האנושות כולה".

אובמה וטראמפ בפגישתם הראשונה
"אבחן את הצעותיו", אובמה | צילום:

בנוסף, נשאל הנשיא הנבחר האם יעמוד בהבטחותיו לבטל את חוק הבריאות שיזם אובמה, המכונה "אובמה קייר". טראמפ אמר כי הוא בוחן את הסעיפים בחוק הבריאות הנוגעים לזכותם של ההורים להשאיר ילדים בוגרים בתוך ביטוח הבריאות שלהם - כמו גם סעיף שמונע מהמבטחים לסרב להעניק ביטוח וכיסוי בשל מצב רפואי קודם.

טראמפ הסביר כי הסיבה הגדולה לשינוי בעמדתו, לאחר שקרא לביטול התכנית מהיסוד, היא הפגישה שלו עם אובמה - שהציע לו לשמר מספר חלקים בתכנית. "הבטחתי לו שאבחן את הצעותיו ואעשה זאת מתוך כבוד אליו".

"משפחת קלינטון היא משפחה מוכשרת ביותר"

מוקדם יותר התראיין טראמפ לתכנית "60 דקות" וסיפר כי הילרי קלינטון והוא ערכו שיחת טלפון "לבבית" בעניין המירוץ לנשיאות. "אני יכול לתאר שהשיחה לא הייתה פשוטה עבורה", אמר. "כלומר, אני בטוח שלה זה היה יותר קשה מלי, ולי היה מאוד מאוד קשה", אמר בריאיון טלוויזיוני ראשון מאז הבחירות.

קטעים מהראיון הטלוויזיוני שוחחרו לתקשורת אך התכנית המלאה טרם שודרה. על פי הדיווחים הילרי קלינטון התקשרה לדונלד טראמפ להכיר בנצחונו בבחירות מוקדם הבוקר, מאוחר יותר הכריזה בפני אנשי הצוות שלה ותומכים כי היא מכירה בכך שניצח בבחירות.

"משפחה מוכשרת ביותר", הקלינטונים (צילום: רויטרס)
"משפחה מוכשרת ביותר", הקלינטונים | צילום: רויטרס

"היא הייתה הכי נחמדה שאפשר, היא פשוט אמרה 'ברכותיי דונלד, כל הכבוד' ואני אמרתי לה שברצוני להודות לה מאוד על כך שהייתה מתמודדת נפלאה", סיפר טראמפ, "היא חזקה ומאוד חכמה", הוסיף.

טראמפ סיפר שקיבל שיחה גם מהנשיא לשעבר ביל קלינטון. "הוא התקשר אמש", סיפר, "הוא היה הכי אדיב, אמר שהיה מירוץ מדהים, מהמדהימים ביותר שראה". כשנשאל אם ישקול אי פעם להתקשר לנשיא לשעבר ביל קלינטון ליעוץ אמר שללא ספק ישקול זאת. "הוא בחור מוכשר מאוד, שניהם מוכשרים, זו משפחה מוכשרת ביותר", אמר טראמפ על הזוג קלינטון.