ריאיון ראשון של מלניה טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

עזר כנגדו: מלניה טראמפ, התבטאה הלילה (שלישי) לראשונה אל מול המצלמות בעניין פרשת הקלטת של בעלה דונלד טראמפ מ-2005. רעייתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב הגנה על בעלה שצולם כשהוא מעיר הערות סקסיסטית על נשים וטענה שמגיש הטלוויזיה הערים עליו: "הוא הובל ועודד על ידי המנחה לומר דברים מלוכלכים ורעים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אמרתי לבעלי שהשפה הייתה בלתי הולמת ושזה לא מקובל", אמרה טראמפ בראיון שהעניקה לרשת CNN האמריקנית על הקלטת מ-2005, "הופתעתי משום שזה לא האיש שאני מכירה". למרות שמלניה לא הייתה מרוצה מדברי בעלה היא לא התרגשה מההקלטה וטענה שככה מדברים גברים בשיחות סגורות. "זו שיחת בנים, שמעתי הרבה שיחות כאלה בעבר", אמרה. "גברים רוצים להתרברב אחד בפני השני וכך הם מדברים על הבנות".

את האשמה העבירה טראמפ למגיש הטלוויזיה שאיתו ניהל את השיחה המדוברת והאשימה אותו בכך שהוליך שולל את בעלה. "אפשר לראות בקלטות שהמצלמה לא הייתה עליו, ואני תוהה אם הוא בכלל ידע שהמיקרופון פועל", טענה. 

 נשים מגיעות אליו ונותנות לו את מספר הטלפון שלהן

לאחר שבוע שבמהלכו צצו בכל יום עדויות של נשים שטענו כי הוטרדו מינית על ידי המועמד לנשיאות לאורך השנים, הגיבה רעיית המועמד לנשיאות ובחרה להשיב במתקפה: "הוא לא אמר שהוא עשה את זה". טראמפ נותנת לדוגמה את עדותה של עיתונאית מגזין "פיפל", נטשה סטוינוף, שטענה כי במהלך ראיון שקיימה עם איל הנדל"ן בשנת 2005 הוא ניסה לנשקה בכוח. "באותה כתבה נטשה ציינה שנפגשנו במקרה בשדרה החמישית בניו-יורק ושאלתי אותה לשלומה, אבל בחיים לא הייתי חברה שלה, אני לא מזהה אותה".

לדברי מלניה, היא יודעת מול מה ניצב בעלה ולא פעם היא ראתה כיצד נשים פונות אליו. "אני רואה הרבה מאוד נשים מגיעות אליו ונותנות לו את מספר הטלפון שלהן, מציעות לעבוד עבורו ועוד הצעות בלתי הולמות מנשים שיודעות שהוא נשוי", אמרה.

"משפחה מוכשרת ביותר", הקלינטונים (צילום: רויטרס)
ביקורת קשה כלפיהם| הילרי וביל קלינטון | צילום: רויטרס

התקשורת וקלינטון עובדים ביחד נגד בעלי

מלניה לא חסכה בביקורת כלפי אמצעי התקשורת האמריקנית שלטענתה חברו יחדיו על מנת לפגוע במסעם של הזוג לעבר הבית הלבן. "למה לא פרסמו את הקלטות כל כך הרבה שנים ודווקא שלושה שבועות לפני הבחירות היא יוצאת לאור?", תהתה, "אני רואה איך הם מדווחים דברים, מה הם אומרים ומה הם לא רוצים לומר".

אשתו של המועמד הרפובליקני תקפה גם את המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון. "הכל היה מאורגן, כל שבוע הם מפרסמים משהו חדש", אמרה, "הם רוצים להשפיע על דעת הקהל ולהסיט אותה מוויקיליקס, בנגאזי, המיילים והפרשות בהן הם מעורבים אז הם פוגעים בקמפיין שלנו".

בעקבות פרשת הקלטות רשת NBC הודיעה שמגיש הטלוויזיה בילי בוש, שצולם יחד עם טראמפ בקלטת ושיתף פעולה עם ההערות הפוגעניות יעזוב את הרשת ויפוטר מתפקידו כמגיש תכנית הבוקר "טודיי שואו".