אובמה ואחיו (צילום: טוויטר)
אחיו של הנשיא יתמוך בטראמפ. ארכיון | צילום: טוויטר

הציפיות לקראת הפתעות בעימות האחרון לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב גבוהות במיוחד, וכעת נראה שהמועמד הרפובליקני מכין אחת מיוחדת: אחיו למחצה של נשיא ארה"ב ברק אובמה צפוי להשתתף בעימות ולהביע תמיכה בדולנד טראמפ בשידור חי ולעיני מיליוני צופים. העימות השלישי יועבר בשידור ישיר בחדשות 2 הלילה בשעה 03:00.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מאליק אובמה, אחיו למחצה של הנשיא, שנולד בקניה, הוא אזרח אמריקני גם כן. בתחילת יולי עורר סערה כשהכריז שבניגוד לדעת אחיו הוא מתעתד להצביע לטראמפ. היום (רביעי) אמר האח ל"ניו יורק פוסט" כי הוא "נרגש" להגיע לעימות שיתקיים הלילה בלאס וגאס. האח הוסיף כי הוא מאמין שטראמפ "יכול להפוך את אמריקה גדולה שוב". במטה טראמפ אישרו את הדיווח, והמועמד הרפובליקני מצדו עקץ את הנשיא אובמה ואמר כי "מאליק טוב יותר מאחיו".

דונלד טראמפ בעימות (צילום: רויטרס, חדשות)
יפתיע בעימות השלישי? | צילום: רויטרס, חדשות

אחיו של אובמה התייחס גם לשערוריות הרבות שנקשרו בטראמפ, וטען כי הוא אינו מאמין לנשים שהאשימו את איל ההון בתקיפה ובהטרדה מינית. "מדוע הן נזכרו להתלונן דווקא עכשיו", תהה. בנוסף, ביקר האח את פועלה של הילרי קלינטון כשרת החוץ.

אובמה ציין כי פגישתו האחרונה עם אחיו הנשיא ב-2015 בבית הלבן הייתה "עסקית" בלבד ורשמית למדי. האח, שהפסיד ב-2013 במרוץ לתפקיד מושל מחוז סיאיה שבמערב קניה, הביע כעס על כך שלדבריו אחיו לא סייע לכפר ממנו הגיע במולדתו באמצעות הקרן שלו.