עכשיו זה רשמי: קרסון פורש מהמרוץ (צילום: רויטרס)
פורש? קרסון | צילום: רויטרס

המועמד הרפובליקני בן קרסון בדרך לפרישה מהמרוץ? מנתח המוח לשעבר פרסם הערב (רביעי) הודעה שבה הוא אומר שהגיע להחלטה אחרי שראה את תוצאות הבחירות המקדימות שנערכו אתמול - ה"סופר טיוזדיי", בהן קיבל אמש את מספר הקולות הנמוך ביותר מבין חמשת המתמודדים. עם זאת, המועמד טרם הכריז רשמית על פרישה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי קרסון, הוא "לא רואה את המשך הדרך פוליטית במאבק על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית". בהודעה הכתובה שפרסם הוא אמר שלא ישתתף בעימות הרפובליקני שיערך מחר דווקא בעירו דטרויט.

"לאור תוצאות הבחירות המקדימות אמש, אני לא רואה דרך פוליטית שתוביל קדימה", כתב. "בכל מקרה התנועה העממית שהקמנו תמשיך לפעול". קרסון הוסיף כי יספק הסברים על המשך דרכו רק ביום שישי, בנאום שיישא בוושינגטון.

המועמדים הרפובליקנים בתחילת הדרך (צילום: רויטרס)
המועמדים הרפובליקנים בתחילת הדרך | צילום: רויטרס

בסוף השנה שעברה, לפרק זמן מסוים, נראה קרסון, המנתח האפרו אמריקני, דווקא כמועמד מבטיח ואף קיבל בסקרים מספרים דומים לאלו של דונלד טראמפ. אך לאחר מספר שאלות שחשפו את בורותו בנושאי מדיניות חוץ, הוא איבד את קסמו ואת תומכיו. תמיכה של ארגונים דתיים קיצוניים הצליחה להעיר במשהו את הקמפיין שלו בינואר, אבל לא החזירה את המועמד המתון, שנשמע ומשדר אישיות הפוכה לזו של טראמפ, לחוד המרוץ.

קרסון ייזכר מהמרוץ הזה כמי שאמר שמוסלמי לא יכול להיות נשיא וכמי שמתח ביקורת חריפה כלפי המדיניות של הנשיא ברק אובמה, במיוחד תכנית הבריאות שלו. אבל האמירה השנויה ביותר במחלוקת שלו הייתה בנושא אחזקת נשק, כשאמר - אם היהודים היו חמושים, השואה הייתה נגמרת אחרת. אם קרסון אכן יפרוש מהמרוץ, ארבעת המתמודדים שיוותרו הם דונלד טראמפ, טד קרוז, מרקו רוביו וג'ון קייסיק.