אחרי חודשים של שקט יחסי בבירת אוקראינה, מתקפת טילים רוסית הפתיעה הבוקר (שני) את תושבי קייב שכבר חזרו לסוג של שגרה אחרי שלא ספגו הפצצות מאז חודש יוני. לפחות 8 אנשים נהרגו במתקפה ועשרות נפצעו – ותחנות המטרו בעיר שבו לתפקד כמקלטים. ראש העירייה קרא לתושבים להישאר במרחבים המגונים במהלך ההפצצות – אך המתקפות הראשונות הצליחו להפתיע אותם, והרגעים הדרמטיים שבהם קולות המלחמה חזרו לבירה הועברו לכל העולם בשידור חי דרך המצלמות השונות.

כתב ה-BBC הוגו באצ'גה העביר דיווח בשידור חי וסיפר על החשש מתגובה חריגה בעוצמתה של רוסיה, עד שקול טיל שחתך את האוויר החל להישמע ברקע. בשניות הראשונות נראה היה שבאצ'גה מנסה להתעלם ממנו, אבל אז קטע את הדיווח, הסתובב לאחור ושמע את הפיצוץ. מיד לאחר מכן הוא עזב את העמדה, כנראה בניסיון למצוא מחסה, והשידור עבר אל המגישה שנראתה מזועזעת ממה שהתרחש על המרקע. 

זווית נוספת של המתקפה הרוסית תועדה בשידור לייב שצילמה צעירה מקומית, שבשלב זה לא ברור למי בדיוק העבירה. בתיעוד יוצא הדופן נראית הצעירה המומה ומבוהלת, בעוד שקול פיצוץ עז נשמע ורסיסים מהפגיעה נצפים עפים מאחוריה בשעה שהיא מנסה להגן על ראשה. שניות בודדות לאחר מכן נקטע הצילום, גם במקרה זהללא מילים.

בתיעוד אחר, של המתקפה על גשר הסמוך לאתר "קשת החירות של העם האוקראיני", נצפה אחד התושבים במה שנראה כמו טיול בוקר שקט. אש אדירה וענן של עשן הפר לפתע את הטיול השלו, ואחרי כמה שניות החל התושב לעזוב את המקום בריצה. לגשר עצמו, שהיה ככל הנראה יעד התקיפה, לא נגרם נזק של ממש.