בצל הלחימה באוקראינה: מאיר שפיגלר, המכהן כיום כמנכ"ל הביטוח הלאומי, ימונה לראש צוות המשימה הלאומי לקליטת עלייה מאוקראינה, רוסיה ומדינות חבר העמים. כך החליטו היום (שני) רה"מ בנט ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, ונודע ל- N12. 

שפיגלר, בן 63, יתכלל במסגרת תפקידו את הטיפול הממשלתי בקליטת עולים מאוקראינה, רוסיה ומדינות חבר העמים, בתיאום עם כל הגורמים הרלוונטים - ממשרדי הממשלה הרלוונטים ועד הסוכנות היהודית. שפיגלר יכהן בכפיפות לראש הממשלה בנט.

נפתלי בנט ופנינה תמנו-שטה (צילום: פלאש 90)
פנינה תמנו שטה ובנט | צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, נפתלי בנט, מסר עם המינוי: "מדינת ישראל קמה כדי להיות המקום הבטוח ביותר בעולם לעם היהודי - זו ליבת הייעוד שלנו. יהודים שבורחים ממקומות סכנה צריכים לדעת שיש להם דלת פתוחה ובית חם, אסור שהבירוקרטיה הפנימית שלנו תציב מכשולים. כדי לרכז את הנושא ולהוביל אותו בתיאום עם כל הגורמים, החלטנו למנות היום את מאיר שפיגלר כראש הצוות שיוביל את המאמץ הלאומי. מאיר הוא איש עשייה שמשרת את מדינת ישראל בשורה של תפקידים במגזר הציבורי. ביחד, נעמוד במשימה הקדושה הזו גם הפעם".

שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה: "השעה הקשה של יהודי אוקראינה היא שעת הרצון והמבחן שלנו. צפי העליה של יהודים וזכאי חוק השבות מאוקראינה והמדינות השכנות, על-פי הגורמים המומחים, יגיע לעשרות ואף מאות אלפים. לצורך קליטה מהירה וטובה נדרש מאמץ של כלל משרדי הממשלה וגורמי העלייה. בשל כך, אני שמחה שראש הממשלה החליט במשותף איתי שנקים צוות שליטה מרכזי לניהול המבצע, בהתאם להנחיות ולהובלה משותפת של משרד רה"מ ומשרד העלייה והקליטה. אני מברכת את מאיר שפיגלר על שנרתם למשימה הלאומית ולמחוייבות לתכלית והחזון של מדינת ישראל כביתו של כל העם היהודי

שפיגלר מחזיק בתואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים, ובעבר כיהן כמנכ"ל קק"ל (הקרן הקיימת לישראל) וכמנכ"ל משרד הדתות.