הצרות של החיילים בצבא הרוסי נמשכות, כשמתגייס חדש תיעד שלשום (ראשון) את התנאים הקשים עימם מתמודדים החיילים שגויסו לאחרונה. החייל האלמוני נשמע כשהוא מספר לחברו על הנעשה במחנה - תוך תיאור פרטני של הקשיים אותם הוא וחבריו חווים. "אתה יכול לשמוע כמה הקול שלי צרוד, זה נורא. אתה צריך לראות באילו מזרונים הם מכריחים אותנו להשתמש". 

סיקור N12 בנושא:

החייל האלמוני שגויס לאחרונה לצבא הרוסי טען שהוא סובל מתנאים קשים ביותר במחנה, בין היתר ממכת גניבות וממחלות שמשתוללות בקרב המגויסים החדשים. "אין לי נעלי טניס או מגפיים טקטיות, ככה אני הולך עכשיו", סיפר החייל כשהוא מתעד את רגליו עם גרביים בלבד. "כאן אנחנו ישנים, זה אוהל. כולם כאן מהעיר חנטי-מנסיסק, בלילה האחרון ישנו רק עם תנור חימום אחד. תנור אחד בשביל אוהל כזה גדול לא שווה כלום", המשיך.

החייל המשיך לספר לחברו על התנאים הקשים במחנה: "אתה יכול לשמוע כמה הקול שלי צרוד, זה נורא. חצי מהחבר'ה חלו בהצטננות. אתה צריך לראות באילו מזרונים הם מכריחים אותנו להשתמש, עד שגם אלו נגנבו כי פשוט אין דרך אחרת לשרוד כאן", הוסיף בייאוש.

חייל רוסי מתעד את המצב הירוד של בסיס מגוייסים ברוס (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
חייל רוסי תיעד את התנאים הקשים של המגויסים החדשים | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

המגויס החדש חתם את הסרטון כשהוא סיפר לחברו על החפצים שנגנבו לו - ועל התגובה חסרת האונים של מפקדו: "אם תתרחק מהאוהל, גם תנור החימום ייגנב, שלא לדבר על החפצים האישיים שלי - לקחו לי את נעלי הטניס ואת הכסף שלי. כמו שהמפקד אמר לי: 'אני אמא שלך או אבא שלך? תמצא את זה בעצמך'", סיפר החייל האלמוני.

מאז הורה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על גיוס המילואים הנרחב - הדיווחים על כשלים בשרשת החיול מתרבים. חיילים רוסים רבים שנקראים לשדה הקרב צריכים לקנות את הציוד הצבאי שלהם בעצמם, כך קבע דוח של המודיעין הבריטי. בלונדון אומרים שהרוסים רוכשים בהמוניהם אפודים מודרניים, ולכן המחירים של האפודים הללו הרקיעו שחקים.

במודיעין הבריטי קבעו כי הציוד שמסופק לחיילים הרוסים שמגויסים ללחימה באוקראינה, דל בהרבה מזה שסופק לחיילים שגויסו קודם לכן. עוד מעריכים בבריטניה, שאנשי המילואים לא מקבלים הכנה מספקת לפני היציאה לשדה הקרב.