טרגדיה: דימה פיאלקה, ישראלי ממוצא אוקראיני, נהרג במלחמה באזור לבוב - כך אישר היום (שני) משרד החוץ. אורי היקלי, חברו הטוב, אמר ל-N12 כי הוא נהרג "בשטח אפור" שלא ברור אם שייך לרוסיה ולאוקראינה, ולכן המשפחה מתקשה להחזיר ארצה את הגופה. פיאלקה בן ה-39 הניח אימא ואחות, שתיהן בישראל.

בוריס, בן דודו של דימה, סיפר ל-N12: "ביום שבת הודיעו לנו שהוא נהרג לפני יומיים. הוא יצא להילחם שם. זה היה באזור דונייצק, הוא היה גר בישראל וטס לאוקראינה לפני כמה שנים. דימה היה מאמן כדורגל והתחתן שם, יש לו שם שני ילדים ואישה. הוא היה המאמן של מכבי באר שבע וגר בישראל מ-1999 עד 2017. יש לו משפחה בישראל, אימא שלו ואח שלו עלו לארץ לפני שנתיים".

"הוא יהודי, כל היום הזה רק מתקשרים אליי שאספר עליו", המשיך בוריס. "זה בן אדם שאי אפשר להסביר. זה בנאדם שכל החיים היה רק שמח, היה עושה רק טוב לאנשים - גם שם הוא היה עושה שמח. הוא שלח סרטון מהמלחמה שהוא שר שם. תמיד היה עוזר, הוא גם עבר פה את מלחמת לבנון, הוא שירת פה בארץ ונלחם כאן כחלק מחטיבת הנחל".

דימה (מימין) עם היקלי
דימה (מימין) עם היקלי

"אימא שלו ואחותו גרות בבאר שבע והן לא מצליחות להביא את הגופה לארץ", סיפר היקלי, חבר טוב שלו שהיה סוג של מנטור של פיאלקה בתקופתו בארץ לפני כעשור. "דימה הוא בחור ציוני שעלה לארץ לבד לפני כעשור. בחור חייכן, חרוץ, בעל מוטיבציה גבוהה. כולם אהבו אותו. אני לא זוכר מקרה, לא בעבודה ולא בחיים, שהוא עשה בעיות. לא הופתעתי לשמוע שהוא התגייס לצבא ולחם בחזית - כי ככה הוא היה תמיד, נותן את כל כולו בלי לחשוב על עצמו".

"דימה אהב מאוד כדורגל ואהב לעבוד עם ילדים. עבדנו יחד במכבי באר שבע בקבוצת הנוער והבאנו את הקבוצה ואת השחקנים להישגים. הוא עזב לאוקראינה ושם הכיר את בת הזוג שלו. נולדו להם שני ילדים וזו כנראה הסיבה שבגללה הוא לא חזר לארץ, למרות שהוא מאוד רצה לחזור. הוא מאוד אהב את ישראל", המשיך היקלי.