תיעוד מרשיע מהאוויר: צילום לוויין של אזור בלארוס שבוצע היום (שלישי) חושף את מה שעשוי להיות פריסה של שני משגרי טק"ק (טילי קרקע-קרקע) בבלארוס, 200 ק"מ מקייב - כך עולה מדוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI), חברת הלוויינים ופתרונות המודיעין.

דוח מודיעין אחר של החברה המבוסס על צילום לוויין של אזור בלארוס שבוצע היום חושף הגעה של מטוס התראה מוקדמת (AWACS) נוסף מסוג A50 / A100 לבסיס חיל האוויר באראנאויצ'י, מרחק של כ-420 ק"מ מהבירה קייב - לעומת הצילום הקודם שלשום שבו נראו שני מטוסים מסוג זה. מטוסים אלה מיועדים למשימות שונות, העיקריות שבהן - תיאום תקיפות אוויר של מטוסי קרב ומסוקים. בין היתר, למטוסים אלה היכולת לשלוח נתונים בזמן אמת למערכות ההגנה האווירית הרוסיות.

בנוסף, בצילום היום זוהו שני מסוקי תובלה מסוג Mil Mi-26 מתוצרת רוסיה. מסוקים אלו הינם מסוקי תובלה כבדים ותפקידם העיקרי להוביל ציוד צבאי לאזורים מרוחקים, כגון משוריינים וטילים בליסטיים ניידים.

משרד ההגנה הרוסי טען שהכוחות הרוסים השמידו מתחילת הפלישה לאוקראינה כמעט 900 טנקים ורכבים משוריינים, והפילו 84 מל"טים עוינים. מהמשרד נמסר כי עם פקיעת הפסקת האש סביב עיר הנמל האסטרטגית מריופול היום, חודשה המתקפה עליה על ידי כוחות מחוז דונייצק הפרו-רוסי.

ארה"ב, מצידה, מעריכה כי לרשות רוסיה ואוקראינה עדיין עומדים הרוב המכריע של כוח הלחימה. גורם אמריקני בכיר הוסיף כי ארה"ב לא רואה אינדיקציות לכך שרוסיה מושכת חיילים ממקומות אחרים ברוסיה כדי להוסיף לפיסת הכוחות שהוצבה מראש.

גורם אמריקני בכיר אמר הערב כי ארה"ב אינה מסוגלת לחזון מה פוטין יעשה מעתה והלאה, אך הדגיש: "אנחנו מוכנים לכל דבר". לדבריו, "העלייה האחרונה במחירי הבנזין בארה"ב היא תוצאה של החלטותיו של הנשיא הרוסי פוטין והמלחמה המיותרת הזו".

ראש ה-CIA וויליאם ברנס הזהיר כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עלול לדרדר את המצב והעריך כי בין 2,000 ל-4,000 חיילים רוסים נהרגו באוקראינה מאז תחילת הלחימה. הוא הזהיר כי "השבועות הבאים יהיו מכוערים" באוקראינה, וכי רוסיה תמשיך בפלישה ה"אכזרית וחסרת ההצדקה" שלה. ראש המודיעין הלאומי האמריקני אבריל היינס אמרה בוועדת המודיעין של בית הנבחרים כי "לא סביר שפוטין יורתע למרות המכשולים הצבאיים באוקראינה והקשיים הכלכליים ברוסיה".