הפלישה של רוסיה לאוקראינה נמשכת, ונכנסה ליומה ה-43. על אף נסיגה של הכוחות הרוסיים מאזור קייב וממקומות אחרים באוקראינה, המצור על העיר מריופול נמשך. נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הגדיר את המצב בעיר כ"גיהינום", וטען שרוסיה "חוששת שכל העולם יראה מה קרה כאן, לא רוצים ששום דבר ייחשף עד שהם יוכלו לנקות את הכול".

העצרת הכללית של האו"ם תדון היום בהצעה של ארה"ב להשעות את רוסיה ממועצת זכויות האדם של הארגון. הצעד האמריקני מגיע אחרי חשיפת תמונות הזוועה מבוצ'ה, שבה תועדו גופותיהם של מאות בני אדם.
שגרירת ארה"ב באו"ם, לינדה תומאס-גרינפילד, הסבירה את היוזמה להשעות את הרוסים: "אנחנו מאמינים שהכוחות הרוסיים ביצעו פשעי מלחמה באוקראינה, ושרוסיה צריכה לתת את הדין על כך". 

דקה אחר דקה

06:17: זלנסקי אחרי ישיבה עם הקבינט האוקראיני: "אנחנו מוכרחים להיות יצירתיים ונועזים כדי לפתור את הבעיות בכלכלה. זה תלוי בהנהגה בכל הרמות, לא רק בממשלה. אנחנו צריכים לשקם את המשק". הוא התייחס לכלכלה כ"חזית" נוספת שהאוקראינים נלחמים בה על חירותם.

04:34: שגריר רוסיה בארה"ב: הסנקציות האמריקניות נגד שניים מהבנקים הגדולים ברוסיה הן "מכה ישירה לאוכלוסייה הרוסית ולאזרחים מן השורה" - כך צוטט על ידי סוכנות הידיעות טאס.

03:21: בריטניה מתכננת לשלוח כלי רכב משוריינים לאוקראינה, כך על פי דיווח של הטיימס. ציוד רגיש יוסר מכלי הרכב, וחיילים בריטים יישלחו למדינה השכנה לאוקראינה כדי לבצע אימונים, דיווח העיתון, שציטט מקור ביטחוני. סיוע נוסף, כולל טילי נ"ט ונ"מ, יוכרז על ידי בריטניה בימים הקרובים.

03:15: נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי בריאיון לערוץ טלוויזיה טורקי: "רוסיה חוששת שאם נצליח לשלוח סיוע הומניטרי למריופול - כל העולם יראה מה קורה כאן. רוסיה לא רוצה ששום דבר ייחשף עד שהם ישתלטו על העיר וינקו את הכול. מריופול היא גיהנום עכשיו, אלפים נהרגו או נפצעו. מספר ההרוגים והפצועים גדל מיום ליום ואין לנו מידע ברור על מספר אלה שאיבדו את חייהם".

01:37: ראש עיריית מריופול ואדים בויצ'נקו קרא להחמיר את הסנקציות נגד רוסיה ואמר שפשעי המלחמה הרוסיים תועדו על ידי מוסדות בין-לאומיים. לדבריו, יותר מ-90 אחוזים מתשתיות העיר הושמדו על ידי רוסיה ולפחות 40 אחוזים מהן "אינן ברות שיקום". בויצ'נקו הוסיף כי "על פי הערכות ראשוניות בלבד, 5,000 בני אדם מתו במריופול במהלך חודש המצור, מתוכם כ-210 ילדים".

00:43: נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי: "אמשיך להתעקש על חסימה מוחלטת של הבנקים הרוסיים מהמערכת הפיננסית הבין-לאומית". בנאום הוידיאו הלילי שלו הפציר זלנסקי בעולם הדמוקרטי להפסיק את השימוש בנפט הרוסי ואמר כי אי הסכמה מהירה לאמברגו עולה בחייהם של האוקראינים.