שיבושים בקליטת הטלוויזיה האוקראינית נרשמו לאחר התקיפה הרוסית על מגדל הטלוויזיה היום (שלישי) בקייב. "אנחנו חווים קשיים, יכול להיות שיש בעיה באות", הסביר המנחה בשידור. ככל הנראה, השידורים האזוריים לא נפגעו, אך השידור הראשי נפגע. כוחות ההצלה באוקראינה: "5 נהרגו במתקפה". משרד החוץ האוקראיני על המתקפה שהייתה סמוכה לאנדרטה בבאבי יאר: "הפושעים הרוסיים הברבריים לא יעצרו בשום דבר. רוסיה = ברברים".

מלחמה באירופה: סיקור שוטף ב-N12

הנשיא זלנסקי על המתקפה: "מה הטעם בלומר 'אף פעם לא שוב' למשך 80 שנים אם העולם נשאר בשקט כשהאנדרטה בבאבי יאר מופצצת? לפחות 5 נהרגו. ההיסטוריה חוזרת".

"אני מתנצל אבל יכול להיות שיש לנו בעיות בשידור", הסביר המנחה בעת שקטע את הריאיון שקיים, "אנחנו רוצים עכשיו לבדוק את זה, לקבל אישור. אבל אם פתאום אנחנו נעלם מהמסך שלכם, אז אתם יכולים לראות אותנו ביוטיוב ובפלטפורמות אחרות. אני פונה לכל הצופים שלנו באוקראינה, שעוקבים אחרי מה שקורה במדינה שלנו, אנחנו נחדש את השידור. אני מדבר על השידור בטלוויזיה. שיהיה יותר נוח, אבל זה יכול לקחת זמן".

יועץ משרד הפנים האוקראיני אנטון הרשצ'נקו אישר ברשתות החברתיות כי כוחות רוסים תקפו את מגדל הטלוויזיה בקייב. הוא אישר כי הדבר עלול לשבש את האות של שידורי הטלווזיה האוקראינים והבטיח כי תבוצע עבודה כדי לשחזר כל אות שאבד בהקדם.

אחד הכתבים של סוכנות החדשות УНИАН דיווח כי מגדל הטלוויזיה, בגובה 385 מטרים, שרד. כלי התקשורת Подъем הוסיף כי בערוצי הטלוויזיה בקייב אומרים כי אין אות. 

פיצוץ בניין הטלוויזיה בקייב (צילום: רויטרס)
פיצוץ בניין הטלוויזיה בקייב | צילום: רויטרס

שיבושים נרשמו בין השאר בשידורי הערוץ האוקראיני 1+1: "אנחנו חווים קשיים, יכול להיות שיש בעיה בסיגנל אבל אתם יכולים לראות אותנו באתר האינטרנט", הסביר המנחה. הערוץ הראשון האוקראיני שמשדר מבניין סמוך דיווח שלא נפגעו השידורים.

"הייתה אזעקה, היו שיבושים בטלוויזיה"

ולדימיר רבצ'ון, עיתונאי ישראלי אוקראיני, סיפר מקייב על ההפגזה של מגדל התקשורת: "הייתה אזעקה, חלק הלכו למרחב מוגן ומי שנשאר בבית בטח שמע את הבומים. אתם רואים את התמונות ועדיין רואים את המגדל, מן הסתם לא פגעו במגדל עצמו. אמנם זה גרם לשיבושים מסוימים בשידורים, אבל אני חייב לציין שיש שידור אחיד של כל ערוצי אוקראינה ביוטיוב, וגם מתחדש השידור בטלוויזיה הרגילה".

על האזהרה של רוסיה להתרחק מהאזורים הסמוכים למתקני מערכת הביטחון והמודיעין בקייב אמר: "אף אחד כבר לא מאמין לרוסים, על אחת כמה וכמה שנציגים רשמיים של הקרמלין אומרים את זה. דבר שני, גם ככה אנשים יודעים שצריך להסתתר כשיש אזעקה. ודבר שלישי - הרוסים כל הזמן תוקפים, אם יגבירו עכשיו את התקיפות אני מקווה שאף לא ייפגע".

"18 שנה גרתי בארץ אז ידוע לי כמו כל הישראלים מה צריך לעשות כשיש תקיפה ואזעקה", הסביר רבצ'ון, "אז זה קצת עוזר, יכול להיות שאני מרגיש את זה ככה. יש אחדות של העם האוקראיני, לא ראיתי אחדות כזו גם בשנת 2014, אין סיבה שלא להאמין בכוחות האוקראינים".