ניסיון ניצול מכוער: בימים האחרונים הגיעו דיווחים גם למשרד הרווחה וגם ליחידה לסחר באנשים במשרד המשפטים על כך שהיו ניסיונות לשדל לזנות פליטות אוקראיניות כאן בישראל, כך דיווחנו אמש (רביעי) ב"מהדורה המרכזית".

על פי הדיווחים, גם לנתב"ג וגם למלון דן פנורמה נשלחו גורמים שניסו למשוך את אותן הפליטות לעיסוק בזנות – לרבות נשים אוקראיניות שחיות בישראל וניסו לשדל את הפליטות ששוהות במלון דן פנורמה.

למרבה הזעזוע, ניסיונות השידול לא מתחילים רק בנתב"ג. כ-100 פליטות מאוקראינה סיפרו במהלך התשאול שלהן בנתב"ג על אדם בעל תיאור דומה שהציע להן כסף כדי לעזור להן לברוח מאזור המלחמה באוקראינה, לעבור את הגבול ולעלות לטיסה לישראל. כשהגיעו ארצה, כך לדבריהן, טען אותו אדם שכדי להחזיר את הכסף עליהן להתחיל לעסוק במתן שירותי מין או בשירותי משק בית – מונח מכובס שגם הוא מכוון לאותה מטרה.

לרשות ההגירה והאוכלוסין הגיעו הפרטים של אותו ה"מתאם", ושם חושדים שמדובר למעשה ברשת שפועלת יחד ולא באדם בודד – ומתכוונים להעביר את הדברים לחקירת משטרה. בעקבות המעשים החמורים לכאורה, היום צפויים להתחיל לחלק לפליטות האוקראיניות שנוחתות בנתב"ג עלונים שבהם מידע מניעתי וטלפונים לשעת חירום.

"באים לעסוק פה בזנות, חלקם קורבנות סחר"

בתוך כך, דיווחנו אמש שבמהלך דיון שנערך שלשום בכנסת במטרה לספק לחברי הכנסת תמונת מצב על פרופיל האוקראינים שהגיעו לארץ ובעיקר אלו שכניסתם סורבה, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה טען שחלק מהמסורבות היו מי "שאנו חשים שבא לעסוק פה בזנות".

"כן, מהערים המופצצות באים לעסוק פה בזנות", טען מוסקוביץ בפני חברי הכנסת. "כמו שבאו לפני המלחמה באים גם עכשיו. חלקם קורבנות סחר, שמישהו דואג להביא אותם ולהזמין אותם". לפי הנתונים שהציג המנכ"ל, כניסתם של 247 אוקראינים סורבה מתוך כעשרת אלפים אוקראינים שניסו להיכנס לישראל מאז שפרצה המלחמה.

חבר הכנסת ולדימיר בליאק (יש עתיד) סרב לקבל את ההסבר: "אולי כדאי שלפחות בזמן טרגדיה לא ישתמשו בטיעון הגזעני והדלוח של העיסוק בזנות. כולם מבינים שאולי יש בעיות שצריך לפתור, לא זה הזמן וכמובן לא זו הדרך".