כלי תקשורת ברוסיה דיווחו הלילה (בין שבת לראשון) כי בתו של פילוסוף המקורב לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין נהרגה בפיצוץ רכב ליד מוסקווה. דריה דוגינה, שאביה הוא אלכסנדר דוגין, המכונה "המוח של פוטין", נהרגה בזמן שחזרה מאירוע שבו שהתה עם אביה. בתיעוד שהופץ ברוסיה נראה האב דוגין המום מפיצוץ הרכב, ועדיין לא ברור אם מדובר בפגיעה מכוונת בבתו דוגינה.

אלכסנדר דוגין, הפילוסוף המקורב לפוטין שבתו נהרגה ב (צילום: ap)
אלכסנדר דוגין, הפילוסוף המקורב לפוטין שביתו נהרגה בפיצוץ רכב | צילום: ap

מסיבה לא ברורה השניים החליטו לנסוע במכוניות נפרדות בחזרה מהאירוע, ואז אירע הפיצוץ. השניים שבו מפסטיבל ספרות ומוזיקה, כשהרכב של הבת התפוצץ פתאום בפרוורי מוסקווה. ברשת BBC הבריטית דיווחו כי תמונות לא מאומתות הראו כיצד דוגין שהגיע במהרה לזירת הפיצוץ, הביט ברכב הבוער שבו נסעה בתו.

הממשל ברוסיה טרם שיגר תגובה רשמית לאירוע. דוגין אינו מחזיק בתפקיד רשמי בממשל הרוסי, אך הוא נחשב בן ברית קרוב לנשיא רוסיה. לפי ה-BBC, הכתבים הלאומניים של דוגין עיצבו במידה רבה את השקפת עולמו של פוטין, ויש המקשרים ביניהם להחלטה לפלוש לאוקראינה.

"המוח של פוטין" אלכסנדר דוגין ובתו דריה דוגינה
"המוח של פוטין" אלכסנדר דוגין ובתו דריה דוגינה

דוגינה, בת הפילוסוף שנהרגה בפיצוץ, עבדה כעיתונאית והייתה ידועה בתמיכתה בפלישה לאוקראינה. בין השאר היא תיארה בפומבי את האוקראינים כ"תתי-אדם" וקראה לכיבוש רוסי של אוקראינה ולהשמדת "הזהות האוקראינית". דוגין אביה הביע בעבר את תמיכתו בתוקפנות הרוסית כלפי אוקראינה, והוטלו עליו סנקציות מצד ארה"ב ב-2015 בשל מעורבותו לכאורה בסיפוח חצי האי קרים על ידי מוסקווה ב-2014.