נמשכים חילופי האש כבדים - והמאבק על התודעה: דיפלומט רוסי בכיר האשים את הכוחות האוקראינים ב"התנהגות אלימה" באופן חריג בקרבות העזים שמתנהלים בחבל דונבאס ובחזיתות נוספות, כך דווח במגזין "ניוזוויק" היום (שני). במקביל, משרד ההגנה האוקראיני העריך כי עד חג המולד יגיע מספר החיילים הרוסים שנהרגו בעשרת חודשי הלחימה ל-100 אלף.

סרגיי ורשינין, לשעבר סגן שר החוץ של רוסיה, שוחח עם כתבים בתום פגישה עם בכירים טורקים באיסטנבול ותקף את אוקראינה. "ניסינו לספק לטורקיה מידע מפורט על המצב האמיתי בשטח, תוך הדגשת ההתנהגות האלימה ביותר של הכוחות המזוינים של אוקראינה בהתקפות על אזרחים בדונבאס ובאזורים רוסיים אחרים", טען. ורשנין גם הוסיף ומתח ביקורת על ארצות הברית, שלטענתו פוגעת בשיחות השלום.

המלחמה באוקראינה (צילום: רויטרס)
דיפלומט רוסי האשים את הכוחות האוקראיניים ב"התנהגות אלימה" באופן חריג, ארכיון | צילום: רויטרס

באוקראינה פרסמו, כמדי יום, ההערכה לפיה כ-94 אלף חיילים רוסים נהרגו בקרבות מתחילת הלחימה. על פי הנתונים של משרד ההגנה האוקראיני, בכל יום נהרגים 300-600 חיילים רוסים. בימים האחרונים מתנהלים קרבות קשים באזור באחמוט שבהם נהרגים כ-50 לוחמים רוסים מדי יום.

רוסיה עצמה לא חושפת את מספר האבדות שלה. בניגוד להערכות האוקראיניות, במערב מעריכים שכ-320 חיילים רוסים נהרגים בממוצע מדי יום.

הלילה ערך נשיא אוקראינה זלנסקי בליץ שיחות עם מנהיגי המערב, בהם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ונשיא צרפת עמנואל מקרון. קיום השיחות העלה את ההערכות כי אוקראינה מגלה פתיחות לאפשרות של פתרון מדיני לסיום הלחימה. עם זאת, אין עדיין התייחסות רשמית אוקראינית לאפשרות של קידום פתרון דיפלומטי.