ולדימיר פוטין נשא בסוף השבוע נאום מיוחד לרגל חגיגות השנה החדשה, במהלך ביקור שערך במפקדת הצבא הרוסי בעיר רוסטוב. בין היתר חזר פוטין והצדיק את הלחימה באוקראינה, ואף כינה אותה "חובה קדושה לאבות ולצאצאים" של רוסיה, וכינה זאת כ"מאבק על ריבונותה של רוסיה".

לצד הדברים של פוטין על המלחמה, הסרטון שפרסם זכה לכותרות ולעג במערב דווקא בשל סיבה אחרת. בתוך זמן קצר גילו רבים כי אחת החיילות שעומדות מאחורי פוטין במהלך דבריו מוכרת ממקומות אחרים. זו לא הייתה הפעם הראשונה שבה אותה אישה בלונדינית הופיעה סמוך לפוטין בפרסומים שלו.

 

 

תדאוש גיצ'ן, עיתונאי בלארוסי, זיהה לראשונה את האישה – והעלה ציוץ עם תמונות נוספות שלה מדברים ופרסומים קודמים של פוטין. בכל אחת מהתמונות נראית אותה אישה בדמות אחרת – פעם חיילת, פעם מלחית על סירה ופעם כאישה מאמינה בכנסייה.

 

 

"חיילת, מלחית ונוצרייה אדוקה. אלוהים פועל בדרכים נסתרות", צייץ גיצ'ן בלעג. קלריסה וורד, עיתונאית רשת CNN, צייצה: "מרתק. מי היא? האם היא מאבטחת? שחקנית? יש עוד כמה פרצופים שמופיעים בשתי התמונות מימין" (בציוץ של גיצ'ן).

 

 

רבים נוספים בעולם התייחסו לאישה המסתורית שמסתבר כי מלווה את פוטין באירועים רבים ברחבי רוסיה. בין היתר עלו ההשערות כי היא וכמה אנשים נוספים שמופיעים סביב פוטין בדמויות שונות הם חלק בסיסי בפמלייתו הקבועה של הנשיא, והם בין היחידים שמורשים להתקרב אליו כדי לשמר את סדרי האבטחה סביבו.

פוטין בביקור במפקדת הצבא עם הניצבת הקבועה (צילום: reuters)
פוטין בביקור במפקדת הצבא עם הניצבת הקבועה | צילום: reuters

ג'ייסון ג'יי סמרט, עיתונאי העיתון האוקראיני "קייב פוסט", התייחס גם הוא לדברים ואמר כי "האישה שבנאום של פוטין היא אפילו לא חיילת אמיתית, אלא שחקנית". לדבריו, אותה אישה בלונדינית הופיעה גם בנאומו של פוטין לרגל חג הפסחא. "הנאום של פוטין פיקטיבי כמו שער הרובל", לעג.