אוקראינה מדממת: אחרי שרוסיה הסירה אתמול את הכפפות, בחרקוב, העיר השנייה בגודלה באוקראינה, המשיכו הלילה (רביעי) לספוג הפגזות. אחרי לילה של הפצצות - מושל האזור, אולג סינגובוב, הודיע כי ישנם לפחות 21 הרוגים ו-112 פצועים ביממה האחרונה בעיר.

עוד בכותרות: סיקור המלחמה באירופה ב-N12

על פי הרשויות בחרקוב, ביממה האחרונה הופצצו בין היתר אזורי מגורים ובניין הממשל האזורי בעיר. בתיעודים מהתקיפות הלילה, נראה נזק הרסני באזור - בניינים שנהרסו לחלוטין ושרפות שפרצו ברחבי העיר בשל פגיעות הטילים.

הריסות בחרקוב, אוקראינה (צילום: רויטרס)
הריסות בחרקוב, אוקראינה | צילום: רויטרס

מלבד הפגיעה בבניין הממשל, הרוסים פגעו גם באוניברסיטה המקומית, בבניין הפקולטה לסוציולוגיה, שממוקמת ליד בניין של כוחות הביטחון האוקראינים. אחרי הלילה הקשה, בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP מדווחים כי גדודי חיילים של רוסיה נחתו הבוקר בחרקוב. כוחות הצבא האוקראיני אישרו את הדברים וטענו כי הרוסים תקפו בית החולים מקומי.

התקפה על בניין השלטון המקומי בחרקוב (צילום: SERGEY BOBOK, AFP)
התקפה על בניין השלטון המקומי בחרקוב | צילום: SERGEY BOBOK, AFP

במקביל לקרבות בחרקוב, במהלך הלילה דווח על כך שהעיר הדרומית מריופול מכותרת בידי כוחות רוסיים. גם בקייב הבירה נמשכים חילופי האש ודווח על לפחות שני הרוגים באזור הבירה כתוצאה מהפגזות. הנשיא האוקראיני ולודימיר זלנסקי טוען כי מתחילת הלחימה נהרגו קרוב ל-6,000 רוסים.

דירת מגורים חרקיב
הרס שנגרם בדירה בחרקוב
_OBJ

בתוך כך, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן תקף בנאומו הלילה את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "לפני שישה ימים נשיא רוסיה רצה לערער את היסודות של העולם החופשי, במחשבה שיצליח לכופף את העולם לצרכיו, אך הוא שגה באופן חמור", אמר הנשיא האמריקני. "הוא חשב שיוכל להיכנס לתוך אוקראינה והעולם יתעלם, במקום זה הוא קיבל בתגובה התנגדות עוצמתית שמעולם לא חשב שיקבל".