עוד מדינה תצטרף לברית הצבאית? נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי טען הלילה (בין רביעי לחמישי) כי "הושג בסיס ביטחוני לחברות בנאט"ו". לדבריו, כל ספק שהיה בנושא - הוסר. בסרטון שפרסם לאחר השתתפותו בפסגת נאט"ו, הוא אמר: "השגנו ערבויות ביטחוניות ספציפיות שמאושרת על ידי 7 הדמוקרטיות המובילות בעולם. מעולם לא היה לנו בסיס כל כך בטוח, והוא ברמה של ה-G7".

בפסגת נאט"ו שהתקיימה בווילנה שבליטא, זלנסקי פגש את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן ומנהיגים נוספים, בהם ראש ממשלת קנדה טרודו וקנצלר גרמניה שולץ. מזכ"ל נאט"ו, ינס סטולטנברג, אמר לזלנסקי בפגישתם בפסגה: "אני מצפה ליום שניפגש כבעלי ברית".

ג'ייק סאליבן, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, אמר טרם הפגישה עם ביידן: "הוא ידון עם זלנסקי באספקת טילים ארוכי-טווח לאוקראינה". הוא גם הבהיר: "לרוסיה אין השפעה על ההחלטה מי מצטרף לנאט"ו".

זלנסקי וביידן בפסגת נאט"ו (צילום: רויטרס)
זלנסקי וביידן בפסגת נאט"ו: דנו על אספקת נשק להמשך מתקפת הנגד | צילום: רויטרס
זלנסקי וראש ממשלת בריטניה רישי סונאק (צילום: רויטרס)
זלנסקי וראש ממשלת בריטניה רישי סונאק בפסגת נאט"ו | צילום: רויטרס

בעת השתתפותו בפסגה, זלנסקי ביקר את נאט"ו על כך שלא הציעו לאוקראינה להצטרף לברית - וכינה זאת "אבסורד". לאחר פגישתו עם זלנסקי, ביידן אמר בתדרוך לכתבים כי "חששותיו של זלנסקי נרגעו לאחר שמנהיגי G7 הבטיחו הבטחות ביטחוניות חדשות".

לפני שהמריא לווילנה, הנשיא האמריקני הבהיר בריאיון ל-CNN כי הוא לא מעוניין שאוקראינה תצטרף בשלב הזה לנאט"ו - אלא רק לאחר סיום המלחמה. בפגישה עם זלנסקי, הוא הבטיח: "אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להשיג לך את מה שאתה צריך. אני מצפה ליום שבו ניפגש ונחגוג את חברות אוקראינה הרשמית בנאט"ו".