מאחורי אחד מאנשי המפתח המעורבים בתקיפה הרוסית כנגד אוקראינה, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, מסתתרים מספר סודות מפתיעים. עיתונאית רוסיה מדווחת בטוויטר בשבוע האחרון כי לברוב מקיים מערכת יחסים צדדית מחוץ לנישואים עם אישה נוספת מזה עשרים שנה – ותובעת להפעיל סנקציות גם נגדה ונגד משפחתה ובמיוחד נגד בתה, פולינה, החיה חיי עושר מנקרי עיניים בלונדון.

מריה פבצ'יק היא עיתונאית חוקרת ב-FBK (ארגון רוסי שנוסד ע"י אלכסיי נבלני הפועל כנגד שחיתות). בסדרת ציוצים היא מספרת שהחיים הכפולים של שר החוץ לברוב אינם תופעה נדירה ברוסיה, כאשר רבים מהמקורבים לפוטין מנהלים שתי משפחות במקביל. "פוטין בעצמו, בעודו נשוי באופן רשמי ללודמילה פוטינה, מנהל חיי משפחה נוספים עם המתעמלת לשעבר, אלינה קבייבה. גם שר ההגנה, סרגיי שויגו, מנהל מערכת יחסים עם שתי נשים במקביל, מהן יש לו מספר ילדים", פירטה פבצ'יק.

לדבריה, לברוב חי בדיוק באותו האופן. "ללברוב יש אישה 'רשמית' מזה 50 שנה, אבל סבטלנה פוליאקוב היא האישה האמיתית שלו, והם ביחד מאז תחילת שנות האלפיים". בתמונות שצירפה, נראה שר החוץ באירועים שונים לצד שתי הנשים.

"סבטלנה פוליאקוב היא אישה עשירה בזכות היחסים שלה עם לברוב", כותבת פבצ'ק, "היא קנתה דירה במוסקבה ששווה בין שישה לשמונה מיליון דולר. בתמונה הבאה תוכלו לראות את אוסף המכוניות שלה. לא רע בשביל אישה מובטלת", כתבה וצרפה תמונות מרשימות של צי רכבים יוקרתי ובניין מגורים במוסקבה. "סבטלנה מתלווה ללברוב בכל טיסה במסגרת תפקידו כשר החוץ. לפעמים היא אפילו לוקחת יחד איתה את אמה בת ה-78 ואת האחיין שלה. כל המשפחה רשומה כחברה במשימות הדיפלומטיות. גילינו שפוליאקוב טסה יותר מ-60 פעמים".

פולינה קובלבה  (צילום: מתוך העמוד NEXTA, טוויטר)
"בת של רוצח", מפגינים מול ביתה של קובלבה בלונדון | צילום: מתוך העמוד NEXTA, טוויטר

התחקיר הטוויטרי של פבצ'ק עובר לתאר את פולינה קובלבה (26), בתה של פוליאקוב מנישואיה הקודמים, שמתגוררת היום בלונדון. בחשבון האינסטגרם שלה, שבינתיים נמחק, ניתן היה לראות את קובלבה כצעירה שנהנית מרמת חיים שלא מביישת את האלפיון העליון: בשלל תמונות נוצצות היא נראית מעבירה את זמנה בין הפלגות מפנקות, שיעורי טניס, בריכות יוקרתיות וטיולים מסביב לעולם.

נראה שהקשר בין פולינה ללברוב אינו רחוק: בתמונה שצילמה פולינה בביתה של אמה במוסקבה ניתן לראות תמונה של לברוב על השולחן, לצד פרחים. בתמונה אחרת שהועלתה לסטורי עם הכיתוב "אין כמו הבית" ניתן לראות את פלג גופו התחתון של לברוב עצמו.

"פולינה צריכה להחזיר את מזוודות הלואי ויטון שלה"

מה שמפתיע את העיתונאית הרוסיה היא העובדה שבצד מדיניות החוץ הנוקשה של רוסיה כנגד מדינות נאט"ו, פולינה מתגוררת בימים אלו דווקא בבירה מערבית. "האבא הביולוגי של פולינה לא עשיר, אין לה בעל אוליגרך, אבל בגיל 21 היא קנתה דירה בשכונת קנזינגטון בלונדון במחיר של 4.4 מיליון לירה שטרלינג", חשפה פבצ'יק.

את דירת החלומות הזו, נכתב, היא קנתה במזומן, ללא משכנתא, מה שמעורר מספר חשדות. "מישהו יכול להסביר איך זה אפשרי? המקור הכספי היחידי שלה הוא האמא המובטלת שלה, שמתברר שהיא למעשה האישה הלא רשמית של לברוב. זו דוגמה לעושר שאי אפשר להסביר וניתן לעקל את הרכוש הזה מיד", טוענת פבצ'יק. "למה לכל הרוחות הבת החורגת שלו חיה במרכז לונדון, למה לא בחצי האי קרים או בדונבאס? למה היא לא עוברת לשם? חייבים להטיל על פולינה ועל אמא שלה סנקציות. פולינה צריכה להחזיר את מזוודות הלואי ויטון שלה, להיפרד מהחיים הבריטיים שלה ולעזוב את אנגליה. אם היא לא יכולה להסביר איך היא רכשה את הדירה שלה, הרכוש שלה חייב להיות מעוקל".

פבצ'יק היא לא היחידה שזועמת: אקטיביסטים לונדוניים הפגינו השבוע מול דירתה של קובלבה כשהם אוחזים שלטים עם תמונת פניה והכיתוב "בת של רוצח", ותבעו מהצעירה לעזוב את העיר בשל פשעי המלחמה של אביה החורג.