מעשה טוב שהסתיים בטרגדיה: משרד החוץ הבריטי אישר אמש (שלישי) כי שני אזרחי המדינה, כריס פארי בן ה-28 ואנדרו בגשו בן ה-47 - נהרגו במהלך ניסיון פינוי הומניטרי בעיירה סולדר שבמזרח אוקראינה. לדברי משפחתו של אחד ההרוגים, מכוניתם של השניים נפגעה מפגז ארטילרי בזמן שהם ניסו לחלץ קשישה מביתה. ברחבי הרשת ספדו לשניים, ושיתפו את תמונותיהם משדה הקרב.

"בצער רב עלינו להכריז כי כריס האהוב שלנו נהרג יחד עם חברו אנדרו במהלך ניסיון פינוי הומניטרי מסולדר", מסרה משפחתו של כריס. "מעולם לא תיארנו לעצמנו שניפרד ממנו כשכל החיים שלו עוד לפניו. הוא היה בן אכפתי, אח פנטסטי, חבר טוב לכל כך הרבה אנשים ובן זוג אוהב לאולגה".

בנוסף, משפחתו שיתפה כי הוא יצא לסייע באוקראינה כבר בחודש מרץ, חודש לאחר פרוץ המלחמה - "והציל את חייהם של למעלה מ-400 אנשים ועוד הרבה חיות נטושות". הוא טס לפולין כדי להצטרף לצבא האוקראיני, חצה את הגבול לאוקראינה ב-5 במרץ - והגיע לחארקוב בימים הראשונים של המלחמה.

גם משפחתו של ההרוג השני, אנדרו, סיפרה עליו בכאב לאחר ההודעה: "אנדרו לקח סיכונים אישיים רבים והציל חיים רבים. אנחנו אוהבים אותו ואכן גאים מאוד במה שהוא עשה". אנדרו חוקר גנטיקה במקצועו הניח אחריו אח, שתי אחיות ושבעה אחיינים ואחיינים. משפחתו סיפרה כי הוא יצא להתנדב באוקראינה מאז אפריל.

"נעשה הכל כדי שמותו לא יהיה לשווא", המשיכה משפחתו של אנדרו. "אנחנו בין הורים רבים שמתאבלים על מותם של בניהם ובנותיהם. אנו קוראים למדינות המתורבתות בעולם להפסיק את המלחמה הלא מוסרית הזו - ולעזור לאוקראינים".

ב-6 בינואר, המשטרה האוקראינית עדכנה כי השניים עזבו את העיר קראמאטורסק לסולדר - ולמוחרת בערב דווחו כנעדרים לאחר שאבד הקשר עימם. בהודעה, משרד החוץ מסר את תנחומיו למשפחות ההרוגים - אך לא עדכן על נסיבות מותם.

בחודש נובמבר, כריס פארי שוחח משדה הקרב עם רשת סקיי ניוז הבריטית - ושיתף על שירותו באוקראינה תחת ההפגזות: "כשאתה נוסע במכונית אתה הופך למטרה, אבל אתה יכול להגיע ליעד שלך בתוך שתי דקות - ולחזור ממנו בתוך שתי דקות".

פארי, גם סיפר בריאיון על כך שלא גילה להוריו שהוא נוסע להתנדב באוקראינה, אלא אמר שהוא נוסע לנסיעה שגרתית לפולין. לאחר זמן מה, הוא חזר לבריטניה כדי לספר להם: "הם היו גאים, אבל מאוד מודאגים. אני לא רוצה להדאיג אותם יותר ממה שהם צריכים, אבל אני חושב שחשוב שאנשים ישמעו גם על ההזדמנויות להתנדב".