כשרויטל ואלון טל נכנסו להליך של הבאת תינוקת לעולם עם אם פונדקאית מאוקראינה, הם לא דמיינו לעצמם שזה יהיה המצב. המלחמה באוקראינה החלה בזמן שהאם הפונדקאית הייתה בחודש התשיעי – וריין, בתם התינוקת, נולדה במהלך הלחימה. במבצע מורכב, ובאמצעות הרבה אנשים ששמעו על המקרה והחליטו לסייע – התינוקת חולצה לארץ.

"בשבוע שעבר קיבלנו הודעה שהתינוקת נולדה, ואמרו לנו שהכניסו את התינוקת ואת הפונדקאית שלנו להשגחה במקלט", מספרת רויטל. "לא ידעתי אפילו למי אני צריכה לפנות כדי להביא אותה. ישבתי עם עצמי, מסתכלת לשמיים ואומרת: 'בורא עולם, תעזור לי'".

התינוקת שנולדה בפוקנדאות והובאה לישראל מקייב (צילום: חדשות 12)
אלון ורויטל עם בתם ריין | צילום: חדשות 12

המבצע החל למעשה מהרגע שרויטל פנתה לדוגמנית נטלי דדון שנמצאת בגבולות ומסייעת לפליטים. הפנייה נעשתה דרך האינסטגרם, ומיד דדון התקשרה ואמרה: "רויטל, אני מביאה לך את התינוקת הביתה". ואכן, המתנדבים של חילוץ הצלה וקרן היסוד הצליחו לחלץ את התינוקת מהקרבות ולהביא אותה לגבול של רומניה, מסע של יממה וחצי בתנאים לא פשוטים.

"היו שעות של לחץ, היינו צריכים להשיג אמבולנס מחומם כדי שיוכל לטפל בתינוק", מספרת עדנה וינשטוק, מנהלת התפעול ב-COD, קרן היסוד. אלי ביר, נשיא ומייסד איחוד הצלה הוסיף: "כששמעתי על המקרה, מיד פניתי למתנדבים שעל הגבול עם אוקראינה. זה היה חילוץ של 36 שעות שהייתה בזה גם סכנת חיים".

התינוקת שנולדה בפוקנדאות והובאה לישראל מקייב (צילום: חדשות 12)
ריין, התינוקת שנולדה בפוקנדאות והובאה לישראל מקייב | צילום: חדשות 12

לבסוף, רויטל נפגשה עם ביתה ריין בנתב"ג במפגש שלא השאיר עין יבשה. בשיחת וידיאו היא הודתה לנטלי דדון, שגם היא לא הצליחה להסתיר את ההתרגשות. "אין מושלם מזה, אין סוף כזה, אין סוף אפילו באגדות", אמרה רויטל אחרי שהגיעה עם ריין הביתה.