התמונות של הריסות בית החולים ליולדות במריופול שבאוקראינה הגבירו את הזעם בעולם כלפי רוסיה. תמונתה של מריאנה וישגירסקיה, כשהיא נלקחת באלונקה מכוסה בדם בהריון מתקדם, על רקע ההרס הרב הופצו בעולם כולו. כעת נודע שהיא ילדה תינוקת בריאה וקראה לה ורוניקה. זאת לאחר טענות שגרירות רוסיה בלונדון שאמרו: "מריאנה היא בלוגרית יופי ששיחקה תפקיד בזמן שנסחבה על האלונקה". אתמול שגריר אוקראינה באו"ם הציג תמונות לאחר הלידה שכמובן לא מותירות מקום לספק.

במתקפה על בית החולים ביום רביעי האחרון, נהרגו על פי דיווחים באוקראינה 3 ונפצעו 17 בהם ילדים. ברוסיה טענו מנגד כי בית החולים פונה מחולים והתמקמו בו אנשי מיליצית ימין קיצוני. על התמונות של מריאנה, הצעירה בהריון מתקדם שצולמה כשהיא נלקחת מהמקום מדממת על אלונקה, טענו הרוסים בחשבון הטוויטר של השגרירות בלונדון: "זאת בלוגרית יופי, זה הכל איפור והיא הייתה בתפקיד". בטוויטר מחקו את הציוץ.

שגריר אוקראינה באו"ם מציג את תמונתה של מריאנה (צילום: sky news)
שגריר אוקראינה באו"ם מציג את תמונתה של מריאנה לאחר הלידה | צילום: sky news

שגריר אוקראינה באו"ם סרגיי קיסליציה, אמר אתמול (שישי), למועצת הביטחון של האו"ם בניו יורק, כי וישגירסקיה ילדה בבטחה את תינוקה למחרת ההפגזה. כהוכחה הוא הציג תמונות של מריאנה בבית החולים עם התינוקת מיד לאחר הלידה, ותמונה נוספת עם האבא של התינוקת כשהוא מחזיק אותה בידיו בעוד מראינה שוכבת על המיטה. הוא האשים בנאומו במועצה את רוסיה ש"מפיצה שקרים על כך שהיא אינה מפגיזה מטרות אזרחיות", ואמר כי פוטין מבצע פשעי מלחמה.