תוכנית הסיוע החדשה לפליטים האוקראינים: אחרי הביקורת הרבה שנמתחה על המכסות שהוקצו לקליטת הפליטים וגם על היחס המזלזל שלו "זכו" בנתב"ג, במשרד העבודה והרווחה הודיעו היום (רביעי) על תוכנית סיוע חדשה לפליטים שאינם זכאי חוק השבות.

במסגרת התוכנית, שנועדה ללוות את הנוחתים בארץ עד לקבל מעמד פליט רשמי או עד שיוכלו לחזור לארצם, יקבלו הפליטים קורת גג זמנית לחסרי דיור, ביטוח רפואי, "סל גמיש לסיוע חומרי", השמה של ילדים במועדוניות רווחה, במעונות יום ובמערכת החינוך, השמה של קשישים בבתי אבות וטיפול על ידי עובדים סוציאליים דוברי השפה.

עוד ציינו במשרד העבודה והרווחה שהדגש העיקרי יהיה על טיפול באוכלוסייה מבוגרת, בילדים ובבני נוער בסיכון, באנשים עם מוגבלות ובמשפחות. כמו כן הוסיפו במשרד שהם יתכללו גם את הפעילות של החברה האזרחית שתספק בין היתר ליווי נוסף, תוכניות פנאי ועוד.

"זאת חובה מוסרית, יהודית וישראלית שלנו ואנחנו רואים בחובה הזאת זכות גדולה", אמר שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן. "אני מודה לראש הממשלה שהטיל על משרד הרווחה ועלי את המשימה הזאת. אנחנו נגבש ביחד עם השותפים בממשלה בשעות הקרובות את פרטי המתווה והסיוע ונפרסם לציבור הישראלי וגם לפליטים, לאלה שרוצים להתגייס ולאלה שצריכים את הסיוע הזה מאתנו עכשיו".